Seniorzy w akcji: współpraca międzypokoleniowa na rzecz społeczności lokalnych

140
Źródło: https://seniorzywakcji.pl/

Wystartowała rekrutacja do konkursu „Seniorzy w akcji”, programu który wspiera działania osób starszych i promuje współpracę międzypokoleniową. Tegoroczna edycja skupi się na projektach, które mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia międzygeneracyjnego, przeciwdziałają samotności i izolacji osób starszych lub zapobiegają zmianom klimatycznym. Zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 6 maja 2024 roku. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Konkurs „Seniorzy w akcji” wspiera działania osób starszych i promuje współpracę międzypokoleniową. Program kierowany jest do osób w wieku 60 lat i starszych, które chcą samodzielnie lub w parach (z osobą dorosłą do 40. roku życia) angażować się w działania społeczne w swojej okolicy. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, których pomysły odpowiadają tegorocznym społecznym, wyzwaniom.

Laureaci konkursu wezmą udział w szkoleniach, skorzystają z pomocy ekspertek/ekspertów i rozwiną swoje pomysły na działania społeczne. W czasie warsztatów uczestnicy przekształcą swoje pomysły w projekty, który zrealizują w swojej społeczności, otrzymując dotację na jego wykonanie.

Na uczestników czekają:

  • 3-dniowe warsztaty i konsultacje z ekspertkami i ekspertami,
  • wsparcie doświadczonych tutorek i tutorów na każdym etapie konkursu,
  • rozwój kompetencji liderskich,
  • wymiana pomysłów i doświadczeń z innymi uczestniczkami i uczestnikami,
  • dotacja (w wysokości od 11 tys. do 17 tys. złotych) na realizację projektu.

Regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie www.seniorzywakcji.pl. Rejestracja potrwa do 6 maja 2024 roku.

Temat: Konkurs „Seniorzy w akcji”
Rejestracja: Do 6 maja 2024 | Formularz rejestracyjny
Szczegółowe informacje: Na stronie www.seniorzywakcji.pl

Poprzedni artykułWzmocnij swoją pozycję w obszarze HealthTech – dołącz do programu Women InnoVenture!
Następny artykułZaawansowana opieka telemedyczna pacjentów szpitalnych