Aktualne statystyki zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce i na Świecie

Serwis zawiera linki do stron, które przedstawiają mapy i statystyki dotyczące rozprzestrzeniania się epidemii w Polsce i na Świecie.

Worldometers

Worldometers to strona internetowa, która podaje liczniki i statystyki w czasie rzeczywistym. Jest to część projektu Real-Time Statistics Project, którym zarządza międzynarodowy zespół programistów, badaczy i wolontariuszy.

Worldometers – Polska

Worldometers – Świat

Kraków Twoje Miasto

Status epidemii w Krakowie (Małopolsce) i innych województwach. Zestawienie przygotowywane i aktualizowane na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia:

KrakówTwojeMiasto.pl – Małopolska

Obywatelski projekt Michała Rogalskiego – COVID-19 w Polsce

Michał Rogalski, młody specjalista, pasjonat statystyk, tworzy projekt, który przedstawia i aktualizuje różne zestawienia danych w pliku dostępnym na Google Drive. Autor posługuje się informacjami podawanymi przez Ministerstwo Zdrowia oraz informacjami pochodzącymi od UW, władz miast i szpitali. Komentarze dotyczące rozwoju sytuacji w Polsce, dostępne są na jego profilu na Twitterze.

Statystyki – COVID-19 w Polsce

Johns Hopkins University w Baltimore

Interaktywna, globalna mapa, która śledzi rozprzestrzenianie się COVID-19 w czasie rzeczywistym, aktualizowana i moderowana przez Johns Hopkins University w Baltimore.

Johns Hopkins University – Świat