Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

MIASTO KRAKÓW

Kraków to otwarta i znana w świecie metropolia, której atutami jest nie tylko dziedzictwo historyczne, ale i gospodarka oparta na wiedzy i promowanie innowacji. Prężny rozwój lokalnego  biznesu związany jest z  obecnością docenianych w świecie ośrodków naukowo-akademickich. Budowany przez nie unikalny zasób wiedzy jest niezbędny dla rozwoju ekosystemów kluczowych z perspektywy innowacyjności. Od lat atutem miasta jest wykwalifikowana kadra naukowców i menadżerów, będąca fundamentem zrównoważonego rozwoju gospodarki w Krakowie.

Wielowiekowa tradycja i kultura przenikają się pod Wawelem z najnowszymi zdobyczami techniki, pozwalając odpowiednio reagować na rosnące potrzeby mieszkańców i użytkowników miasta. Rozbudowa istniejącej infrastruktury komunikacyjnej, rekreacyjnej czy kulturalnej to istotne działania podejmowane z myślą o podnoszeniu jakości życia mieszkańców stolicy Małopolski.

Każdego roku Kraków odwiedzają miliony turystów z całego świata, a dzięki rozwiniętemu przemysłowi spotkań, nasze miasto to także cieszący się atrakcyjnością kierunek turystyki biznesowej. Rocznie odbywa się tu wiele konferencji i kongresów branżowych, a także około 200 festiwali i wydarzeń cyklicznych oraz ponad 400 wydarzeń kulturalnych.

Adres

Urząd Miasta Krakowa
Pl. Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków

Kontakt

Katarzyna Wysocka – Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji
Tel.: +48 12 6161548,
e-mail: pi.umk@um.krakow.pl

Strona www