środa, 20 stycznia 2021

Biznes i nauka razem. Innowacje dla zdrowia i jakości życia

SAFIRO NUTRITION

Safiro Nutrition jest spółką działającą w branży produkcji spożywczej oraz farmaceutycznej. Podstawową działalnością jest synteza chemiczna dodatków do żywności oraz substancji aktywnych. Spółka posiada własne laboratoria badawcze umożliwiające prowadzenie testów od skali laboratoryjnej po półtechniczną. Laboratorium kontroli jakości odpowiada za zwalnianie wyrobów do obrotu oraz za wsparcie laboratorium optymalizującego procesy technologiczne (analityka produktów, surowców oraz produktów pośrednich w wieloetapowych syntezach chemicznych).

Pierwotnie Spółka funkcjonowała pod nazwa INTER-  MEDIC od grudnia 2012 roku. W lipcu 2016 roku zmieniła nazwę na SAFIRO NUTRITION i pod tą nazwa funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Od tego czasu działalność skupiała się wokół działania opracowania innowacyjnej technologii produkcji tauryny. Zespół  chemików po trzyletniej działalności opracował ww. technologię dzięki, której można rozpocząć wytwarzanie tauryny. Jednym z etapów badań była budowa linii pilotażowej (własne laboratorium do prób w skali półtechnicznej). Obecnie budowana jest linia do syntezy tauryny na skalę przemysłową, pierwsza w Europie.

Spółka ponadto prowadziła działalność związana z obrotem produktami/surowcami chemicznymi  oraz urządzeniami do szeroko rozumianego przemysłu chemicznego, celem pozyskania środków na funkcjonowanie Spółki w okresie prowadzenia prac B+R. Spółka usługowo opracowuje również formulacje dla przemysłu kosmetycznego. 

 

Adres

Wola Dalsza 369
37-100 Łańcut

Kontakt

Wojtuń Krzysztof
Mail: kwojtun@safironutrition.com
Tel: +48 603 951 327

Strona www