Pomóżmy odbudować Ukrainę!

397
Źródło: Adobe Stock, autor: Gajus

Od 9 czerwca br. polskie firmy mogą wziąć udział w projekcie mającym na celu odbudowę kluczowych dla Ukrainy sektorów w przemyśle m.in.: branża budowlana, medyczna, transportowa, logistyczna, rolnicza, spożywcza i FMCG, motoryzacyjna, środków transportu, maszynowa oraz IT/ICT. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) jako jego operatora.

Liczne straty wynikające z agresji Rosji na Ukrainę szacowane są obecnie na kwotę min. 500 mld dolarów, a największe z nich notowane są w obszarach przemysłu, infrastruktury i biznesu. W odpowiedzi na długi i kosztowny proces odbudowy oraz potrzeby wynikające z gotowości do wznowienia eksportu Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest budowa bazy polskich przedsiębiorców chcących działać na rzecz odbudowy Ukrainy.

Jak dodaje Prezes PAIH Krzysztof Drynda – W pierwszej fazie polscy przedsiębiorcy wezmą udział w konsultacjach mających na celu wspólne stworzenie założeń projektu. Takie rozwiązanie pozwoli wsłuchać się w głos polskich przedsiębiorców i w przyszłości zapewni firmom wsparcie w bezpiecznym rozwoju handlu i działaniu na rzecz odbudowy Ukrainy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy sytuacja w Ukrainie się ustabilizuje będzie można przeprowadzić działania w oparciu o gotowe, wypracowane wcześniej rozwiązania.

Udział w projekcie mogą wziąć podmioty, które:

  • są polskimi przedsiębiorstwami;
  • deklarują chęć uczestnictwa we współpracy z biznesem na rzecz przygotowań do powojennej odbudowy Ukrainy;
  • nie współpracują z rosyjskimi i białoruskimi podmiotami objętymi sankcjami; 
  • spełniają kryteria zawarte w formularzu zgłoszeniowym.

Szczegółowe kryteria doboru przedsiębiorstw są dostępne w formularzu zgłoszeniowym na stronie www.odbudowaukrainy.paih.gov.pl

Od 1 sierpnia 2022 r. rozpoczną się wspólne konsultacje branżowe. Realizacja projektu nastąpi, kiedy sytuacja w Ukrainie się ustabilizuje. Więcej informacji na temat działań MRIT na rzecz pomocy Ukrainie na stronie www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/zamowienia-publiczne-na-rzecz-ukrainy.

Solidarni z Ukrainą💙💛 – razem możemy więcej!
Zapraszamy do nagłaśniania aktualnych akcji pomocowych.
Informacje można przesyłać poprzez FORMULARZ.

Poprzedni artykułSpędzaj miło czas w plenerze!
Następny artykułDIGITAL HEALTH @Morning Health Talks – rozmowy liderów o wyzwaniach i najlepszych praktykach