Expo 2020 Dubaj – seminaria inwestycyjne dla przedsiębiorców

144
Źródło: www.expo.gov.pl

W ramach Programu Gospodarczego na Expo 2020 Dubai, PAIH zaprasza do udziału w seminariach inwestycyjnych, które pozwolą przybliżyć zagranicznym inwestorom usługi, technologie i produkty opracowane przez polskich przedsiębiorców.

Uczestnicy seminariów będą mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów gospodarczych oraz poznania polskich doświadczeń i potencjału w czterech wiodących obszarach: zielonych technologii, branży kosmicznej i lotniczej, inteligentnych rozwiązań dla miast oraz branży medycznej i farmaceutycznej.

Harmonogram i charakterystyka seminariów:

Termin: 05.10.2021 r.

Temat:
„Zielone inwestycje a globalne wyzwania klimatyczne”

 • Wydarzenie ma na celu przekazanie idei, że zrównoważony rozwój energetyki to podstawa zrównoważonego świata.
 • Zaproszeni do dyskusji paneliści opowiedzą jak ich kraje realizują działania zmierzające do transformacji energetycznej i w jaki sposób dążenia do osiągniecia neutralności emisyjnej kreują nowe trendy inwestycyjne.
 • Polska zaprezentuje się jako kraj ze sprzyjającym klimatem inwestycyjnym w tym sektorze. Wskażemy, że rozwój fotowoltaiki, czy inwestycje w farmy wiatrowe umożliwiają głęboką przebudowę polskiego systemu energetycznego.

Termin: 27.10.2021 r.

Temat:
„Innowacje i trendy w sektorze kosmicznym i lotniczym”

 • Przemysł kosmiczny, który jest napędzany rosnącymi potrzebami w zakresie badań przestrzeni pozaziemskiej, wymaga dynamicznego rozwoju najnowszych technologii.
 • Polska branża kosmiczna potrzebuje zaangażowania firm zagranicznych, aby na równi z innymi krajami rozwijać swój potencjał.
 • Celem planowanego wydarzenia jest przedstawienie inwestorom możliwości rozwoju w Polsce poprzez bezpośrednie inwestycje zagraniczne lub poprzez współpracę z polskimi instytucjami naukowymi i instytutami technologicznymi.

Termin: 05.11.2021 r.

Temat:
„Smart cities – rozwiązania przyszłości”

 • Celem wydarzenie będzie prezentacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych, z których korzystają kraje, by stworzyć mieszkańcom przyjazną, innowacyjną formułę życia.
 • Polska zaprezentuje się jako kraj otwarty na innowacje, kreatywny, posiadający odpowiednie technologie sprzyjające rozwojowi inteligentnych miast.
 • Zaproszone do dyskusji kraje sformułują i przedstawią wyzwania w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w tym wdrożenia nowoczesnych technologii.

Termin: 05.02.2022 r.

Temat:
„Przyszłość zdrowia. Jak technologia rewolucjonizuje branżę opieki zdrowotnej”

 • Dostęp do technologii i rozwój wiedzy sprawiły, że rynek medyczny stał się jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki, co również pozytywnie wpłynęło na rozwój innowacji w obszarze MedTech oraz wzrost startupów.
 • Celem wydarzenie będzie stworzenie dyskusji na temat wykorzystywania nowoczesnych technologii w leczeniu człowieka, w tym zastosowanie sztucznej inteligencji, pokazanie najnowszych trendów oraz zdefiniowanie wyzwań stojących przed startupami.

Oprócz tradycyjnego uczestnictwa w wydarzeniu, PAIH zaprasza również polskich przedsiębiorców do udziału w formie prelegenta, który oprócz prezentacji swoich produktów i usług będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w skutecznym nawiązywaniu współpracy z zagranicznymi inwestorami.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie w Dubaju oraz zdalnie, za pośrednictwem aplikacji PAIH) jednak względu na ograniczoną liczbę miejsc organizator potwierdzi możliwość udziału w seminarium na miesiąc przed datą wybranego seminarium inwestycyjnego.

Udział w seminariach jest bezpłatny. PAIH nie ponosi kosztów transportu i zakwaterowania w Dubaju oraz biletu na teren Expo. Szczegółowe informacje dot. organizacji spotkań zostaną opublikowane we wrześniu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.expo.gov.pl

Poprzedni artykułPoszukiwani partnerzy do projektu z sektora biogospodarki i zdrowej żywności
Następny artykułProwadzisz innowacyjną firmę ? Zgłoś się do rankingu innowacji Deloitte Technology Fast 50 Central Europe