Jesteś młodym przedsiębiorcą? Weź udział w Spotkaniu Młodego Biznesu!

606
Źródło: Adobe Stock, autor: Tom Merton/Caia Image


8 listopada br. zarezerwuj czas na niezwykle wydarzenie online – Spotkanie Młodego Biznesu oficjalnie inaugurujące Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2021 w Małopolsce.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem #EkoBiznes – Szansa i Wyzwanie! Ideą Spotkania będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy można pogodzić postawy ekologiczne z efektywnym prowadzeniem biznesu?

O zaspokojenie ciekawości uczestników wydarzenia zadbają wyjątkowi prelegenci, wśród których w tym roku znaleźli się: Piotr Hołubowicz, Agata Frankiewicz, Anna Rutkowska-Didiuk i Michał Pelc.

Piotr Hołubowicz (CEO SEEDiA) opowie o budowie zrównoważonego start-upu w XXI wieku. Ujawni sposoby na budowę firm, w których DNA znajdują się ekologia i zrównoważony rozwój w taki sposób, żeby całość miała solidne podstawy biznesowe. Piotr sprawnie łączy swoje inżynieryjne wykształcenie i pasje z pomysłami na biznes. Jego pierwszy start-up, założony w 2013 roku zajmował się z sukcesami produkcją drukarek 3D. SEEDiA jest krajowym liderem i wiodącą na świecie spółką w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City.

Agata Frankiewicz (Założycielka i SEO DEKO EKO) jest ekspertką ds. gospodarki cyrkularnej, upcyklingu i budowania zrównoważonych marek. http://dekoeko.com/ DEKO EKO to platforma łącząca upcyklingowych projektantów, startupy i producentów z całego świata, którzy zamieniają odpady w nowe, kreatywne produkty, z firmami, które chcą nadać swoim odpadom
drugie życie. Właśnie o drugim życiu odpadów i wykorzystaniu ich dla produkcji dóbr konsumenckich opowie podczas Spotkania Młodego Biznesu. Podzieli się również uwagami na temat roli startupów w budowie gospodarki
cyrkularnej.

Anna Rutkowska-Didiuk (CO-Owner MOKOSH Cosmetics) wykaże, że prowadzenie firmy w nurcie eko nie musi być trudne. Przybliży sposób funkcjonowania jej firmy – Mokosh Cosmetics, która od lat wdraża proekologiczne i
prospołeczne rozwiązania. O tym, że od początku jej istnienia odpowiedzialność za środowisko naturalne i ludzi była wpisana w system wartości tej marki. Anna jest współwłaścicielką firmy MOKOSH Cosmetics produkującej kosmetyki naturalne i świadczącej usługi w zakresie produkcji kontraktowej.

Michał Pelc (Founder & CEO ekogram – the real food) zamierza zainspirować młodych ludzi do podejmowania ryzyka i spełniania marzeń o własnym biznesie. W wykładzie będzie się przewijać temat żywności ekologicznej jako ukrytego bogactwa, które zostało odkryte przez Michała w trakcie jego biznesowej przygody. Michał jest twórcą i właścicielem ekogram – the real food, producentem żywności ekologicznej. Po 10 latach działalności ma w ofercie prawie 300 ekologicznych produktów.

Spotkanie Młodego Biznesu to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2021, który odbędzie się w dniach 8-14 listopada. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych przedsięwzięć są dostępne w serwisie: http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SPOTKANIA:

 • 18:00 – 18:10 Powitanie uczestników, Witold Kozłowski, Marszałek
  Województwa Małopolskiego – wystąpienie otwierające
 • 18:10 – 18:45 Piotr Hołubowicz – „Budowa zrównoważonego start-upu w
  XXI wieku”
 • 18:45 – 19:20 Agata Frankiewicz – „Odpady surowcem przyszłości”
 • 19:20 – 19:55 Anna Rutkowska-Didiuk – „Prowadzenie firmy w nurcie eko
  nie musi być trudne!”
 • 19:55 – 20:30 Michał Pelc – „Przypadkowe bogactwo”
 • 20:30 – 20:35 Podsumowanie spotkania

Spotkanie Młodego Biznesu jest organizowane w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Poprzedni artykułO rezulatatach projektu 3DP Pan EU – konferencja podsumowująca
Następny artykułVI edycja Forum Green Smart City – relacja z wydarzenia