Klaster LifeScience Kraków Patronem VII Forum Green Smart City

380

Już 20 i 21 kwietnia 2023 r. odbędzie się kolejna edycja Forum Green Smart City. Tematem tegorocznej edycji Forum Green Smart City jest Zielona Transformacja: Energia – Środowisko – Człowiek. Celem wydarzenia jest wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami, mieszkańcami Małopolski oraz wszystkimi zainteresowanymi tematami inteligentnych technologii dla Smart City i Smart Village. Klaster LifeScience Kraków, tak jak w ubiegłym roku, objął Patronat nad wydarzeniem.

Przed nami dwa dni pełne dialogu i wymiany informacji pomiędzy przedstawicielami nauki, świata biznesu oraz włodarzami miast. Głównym celem wydarzenia jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wsi oraz kreowanie ich proekologicznych postaw

Problematyka VII edycji obejmuje zagadnienia zarządzania miastem i wsią, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii usług społecznych, efektywności energetycznej infrastruktury publicznej, innowacyjności technologii w usługach komunalnych, powierzchni biologicznie czynnych na obszarach miejskich i funkcjonalnych. Konferencja podzielona jest na panele tematyczne i dyskusyjne, obejmujące zagadnienia związane z zieloną transformacją w Smart City i Smart Village, wzbogacone o nowe trendy ekologiczne i technologie zmieniające styl życia w miastach i na wsiach. Zielona transformacja dotyczy każdego człowieka na Ziemi. Chcąc zmienić świat na lepsze, musimy podejmować świadome decyzje dotyczące energii, środowiska i człowieka.

VII Forum Green Smart City odbędzie się w dniach 20 oraz 21 kwietnia br. w Centrum Kongresowym UR przy aleji 29 Listopada 46 w Krakowie. Szczegółowe informacje dostępne są w programie ramowym oraz na stronie organizatora.

Organizatorami VII Forum Green Smart Sity są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o. o. oraz Związek Uczelni InnoTechKrak.

Poprzedni artykułOd pomysłu do realizacji – zgłoś swój startup w programie EIT Health InnoStars Awards
Następny artykułPoznaj A1 Europe – specjalistów od pozyskiwania dotacji unijnych