W Krakowie odbędzie się Maraton Kreowania Innowacji – inicjatywa ROPS

166

Wielkimi krokami zbliża się termin Maratonu Kreowania Innowacji, który w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego 2.0, odbędzie się już 19 kwietnia! Uczestnicy wezmą udział w całodniowych warsztatach opartych na metodzie Design Thinking, podczas których grupy będą tworzyć prototypy rozwiązań dla konkretnego problemu społecznego, które będą mogły zostać przedstawione w postaci propozycji na innowację do inkubacji.

Maraton Kreowania Innowacji Społecznych to twórcze, dynamiczne i kreatywne spotkanie, podczas którego uczestnicy będą wspólnie szukać, budować i prototypować rozwiązania dla wyzwań związanych z wykluczeniem społecznym. Odbiorcami wykreowanych innowacji mogą być osoby starsze, z niepełnosprawnościami, samodzielni rodzice, osoby opuszczające pieczę zastępczą, szukające pracy, w kryzysie bezdomności, opuszczające zakłady karne oraz wielu innych, którzy potrzebują wsparcia aby dobrze funkcjonować w społeczeństwie.

Kto może wziąć udział?

Każdy kto ma ochotę, potrzebę lub pomysł na to, jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i chce wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje na rzecz włączenia społecznego. Organizatorzy zapraszają uczestników indywidualnych lub zespoły (liczące 3-5 osób).

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w Maratonie należy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie internetowej https://rops.krakow.pl do 15 kwietnia 2024 do północy.

Zyskaj grant na swój pomysł!

Pomysły wygenerowane w trakcie maratonu, mogą zostać zgłoszone do projektu Inkubator Włączenia Społecznego 2.0. i uzyskać grant w wysokości do 120.000 zł na ich test i realizację! Szczegóły dotyczące naboru pojawią się w IV kwartale 2024r na stronie internetowej. https://rops.krakow.pl/innowacje-spoleczne/inkubator-wlaczenia-spolecznego-20/o-projekcie


Temat: Maraton Kreowania Innowacji Społecznych
Data: Piątek, 19 kwietnia 2024, godz. 9:30 – 17:30
Miejsce: Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie Space,
ul. Zabłocie 20-22, 30-701 Kraków
Rejestracja: Formularz online

Maraton Kreowania Innowacji organizowany jest w ramach Projektu pn. „Inkubator Włączenia Społecznego 2.0. ” realizowanego przez partnerstwo: Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Projekt jest realizowany w V ramach Osi Priorytetowej programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (Działanie 5.1: Innowacje społeczne) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zdjęcie: depositephotos.com

Poprzedni artykułBusiness Development – jaką strategię przyjąć? | Podsumowanie Śniadania z Klastrem
Następny artykułWzmocnij swoją pozycję w obszarze HealthTech – dołącz do programu Women InnoVenture!