Współtworzenie usług społecznych dla osób starszych – warsztaty w ramach HoCare2.0

525

14 lipca br. zapraszamy do udziału w szkoleniu organizowanym w ramach projektu HoCare2.0 z zakresu metodologii współtworzenia produktów i usług publicznych dla użytkownika końcowego, jakim jest osoba starsza.

Metodologia współtworzenia pozwala lepiej zrozumieć oczekiwania przyszłego klienta już na etapie projektowania dla niego rozwiązania i mogłaby się okazać użyteczna przy opracowywaniu kolejnych prototypów innowacyjnych produktów dla osób zależnych objętych opieką domową.

Metodologia współtworzenia jest szeroko stosowana w biznesie, jednak innowacją jest przeniesienie jej do sektora publicznego w celu lepszego projektowania usług publicznych dostosowanych do oczekiwań użytkownika końcowego.

Podczas szkolenia zostanie zaprezentowana metodologia współtworzenia ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji wyjątkowej, kiedy klientem jest osoba starsza.

To innowacyjne podejście testowane jest w ramach międzynarodowego projektu HoCare2.0, który Województwo Małopolskie realizuje we współpracy z 10 innymi partnerami (Program Interreg Europa Środkowa).

Projekt HoCare2.0 skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach na rzecz opieki domowej oraz szerzy podejście współtworzenia tych rozwiązań (metodologia współtworzenia / ko-kreacji) w usługach publicznych oraz w projektowaniu nowych produktów dla opieki domowej.

W ramach szkolenia odbędą się również warsztaty, podczas których możliwe będzie poznanie wybranych technik współtworzenia w praktyce.

Spotkanie pn. „Skrojone na miarę – czyli o współtworzeniu usług społecznych dla osób starszych odbędzie się 14 lipca br. w godz. 10:00 – 14:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie na ul. Wielickiej 72B, sala 106.

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona. Dla uczestników przewidziano zaświadczenia o odbytym szkoleniu.

Osoby zainteresowane zapoznaniem się z metodologią współtworzenia oraz z przykładami jej zastosowania przy opracowywaniu nowych usług publicznych proszone są o kontakt z jedną z poniższych osób.Poprzedni artykułEuroEcho 2021 – światowy kongres dotyczący obrazowania serca i naczyń krwionośnych
Następny artykułMiędzynarodowe Targi PLMA 2021 „World of Private Label” – dla firm działających w sektorze marek własnych