Rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych (MDR) – wskazówki dla branży life science

1638

Zapraszamy na kolejne śniadanie z nowym Partnerem, a będzie to…. IPSO LEGAL.

Rok 2021 przynosi nam kilka zmian w prawie wspólnotowym, które w nomenklaturze filmowej śmiało można nazwać blockbusterami. Jedną z nich są zmiany wprowadzone rozporządzeniami w sprawie wyrobów medycznych, które zastępują obowiązujące dotychczas przepisy. Nie ma co ukrywać: MDR, to rewolucja dla wszystkich mających do czynienia z wyrobami medycznymi. Wobec tego producenci wyrobów medycznych muszą sprostać wielu przepisom regulującym sposób ich wytwarzania i dystrybucji, by móc wyroby te wprowadzić do obrotu. 

Podczas spotkania dowiemy się:

  • jakie wymogi muszą spełniać wyroby medyczne w oparciu o MDR
  • czy certyfikaty uzyskane przed wejściem w życie MDR zachowują swoją ważność
  • co to jest wyrób medyczny na zamówienie wg MDR
  • czy wyrób medyczny wykonany w technologii druku 3D jest wyrobem medycznym na zamówienie
  • jakie wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa dla wyrobów medycznych wprowadza MDR.

Naszymi Gośćmi będą:

Błażej Wągiel – radca prawny. Zapewnia wsparcie przedsiębiorców niezależnie od ich wielkości, zarówno tych którzy rozpoczynają swoją działalność lub są na wczesnym etapie rozwoju jak i tych z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Jest prawdziwym partnerem dla klientów, pomagając im poruszać się po materii związanej z własnością intelektualną, prawie medycznym i farmaceutycznym, negocjacjach umów, compliance, inwestycjach, strategicznych decyzjach biznesowych i innych kwestiach, przed którymi stają na co dzień.

Agnieszka Kolbuch-Wągiel- adwokat. W swojej codziennej praktyce zajmuję się kwestiami compliance, due dilligence nieruchomości, rozwojem biznesu, przedsięwzięciami budowlanymi, komunikacją korporacyjną i kwestiami finansowymi. Dostarcza klientom praktycznych porad w zakresie prawa nieruchomości, roszczeń z tytułu naruszenia umowy, roszczeń z tytułu ubezpieczeń i innych kwestii spornych, które dotyczą przedsiębiorstw, od start-upów po duże korporacje. Przekazuję swoją wiedzę klientom w kwestiach związanych z nieruchomościami, procesem sądowym i alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów oraz procesem inwestycyjnym.

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem!

Temat: Rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych (MDR) – wskazówki dla branży life science
Data: Czwartek, 4 listopada 2021, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – wejście via link

Warto wziąć udział! Do zobaczenia!

Poprzedni artykułCzy przyszłość jest czarna? Seminarium naukowe o polimerach i biomateriałach
Następny artykułKlaster Medyczny z Hiszpanii szuka kontaktów w Polsce!