The 3DP Pan EU Open Call – wsparcie projektów związanych z drukiem 3D

1023

Zbliża się termin składania wniosków w programie 3DP Pan EU Open Call, który dedykowany jest wsparciu projektów demonstracyjnych w obszarze druku 3D, a szczególnie firm i organizacji w UE, które borykają się z problemami związanymi z łańcuchem dostaw w wyniku kryzysu Covid-19.

Zostanie wybranych 10 projektów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w którym uczestniczą co najmniej dwa ośrodki zlokalizowane w dwóch różnych krajach UE. Otrzymają one wsparcie do 40 tysięcy euro na realizację. Dla osób prowadzących badania w tym sektorze i szukających dodatkowej wiedzy specjalistycznej spoza swojego regionu, przygotowano narzędzie zapewniające pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów do projektu, które dostępne jest na stronie organizatora: https://3dppan.eu/sme-matching-tools

Zainteresowani partnerzy mogą również zarejestrować się w serwisie 3DP Pan EU w celu udostępniania wyników swoich badań dla innych członków programu. Platforma 3DP Pan EU umożliwia dostęp do informacji oraz infrastruktury związanej z rozwijaniem technologii druku 3D.

Termin przesyłania wniosków o dofinansowanie projektu upływa 31.08.2020r.
Przewidywany czas trwania projektu to od 6 do 9 miesięcy.
Rejestracja wniosków dostępna pod adresem: https://3dppan.eu/user/register

Więcej informacji na stronie: www.ideaconsult.be oraz w zapisie webinarium prezentującego projekt, zorganizowanym w maju br.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie.

Poprzedni artykułDigital Skills for the Health Workforce – platforma transferu i skalowania rozwiązań w ramach projektu DISH
Następny artykułBroszura CORDIS Results Pack – działania na rzecz środowiska