Broszura CORDIS Results Pack – działania na rzecz środowiska

892

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowaną broszurą CORDIS Results Pack wydaną przez Komisję Europejską, której tematem są projekty związane z działaniami społecznymi na rzecz klimatu, środowiska oraz efektywnej gospodarki zasobami i surowcami. W dokumencie przedstawiono osiem projektów finansowanych w ramach programu Horyzont 2020 oraz zamieszczono informacje dotyczące działań na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Broszura przedstawia w jaki sposób politycy oraz inicjatywy finansowe mogę poprawić naszą sytuację klimatyczną w oparciu o relację między gospodarką, systemem energetycznym, a zachowaniem konsumentów.

Prace te są wspierane przez grupę projektów, w której skład wchodzą: CD-LINKS, COP21:RIPPLES, DEEDS, EUCalc i INNOPATHS, a nadrzędnym celem jest rozwój i dążenie do osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050. Oddzielną warstwą wspieraną przez projekty COACCH i SOCLIMPACT jest wpływ zmian klimatu, adaptacja oraz inwestycje niezbędne do osiągnięcia nadrzędnego celu.

Kolejny z grupy projektów: REINVENT zaangażowany jest w przygotowanie skutecznych rozwiązań zmniejszenia gazów cieplarnianych poprzez mobilizację oraz transformację przemysłu.

Więcej informacji w broszurze dostępnej online

Poprzedni artykułThe 3DP Pan EU Open Call – wsparcie projektów związanych z drukiem 3D
Następny artykułKlaster LifeScience Kraków Partnerem EUROBIOTECH 2021