Active Healthy Ageing, czyli co możemy razem zmienić, aby życie było aktywne, zdrowe i z sensem? Rusza kolejna odsłona LifeScience Business Academy!

1148

Wszyscy chcemy żyć dłużej i w dobrym zdrowiu. Faktem jest, że średnia życia wydłuża się w tempie, które zaskakuje wszystkich i za którym nie nadążają zmiany, które umożliwią osobom w wieku emerytalnym, niezależne, komfortowe i aktywne życie. Chodzi tutaj o życie z sensem, we wszystkich jego aspektach: mieszkania, korzystania z przestrzeni publicznej i transportu, uczestniczenia w życiu społecznym i kulturowym, wykorzystania kompetencji, pracy czy wreszcie dostępności i jakości opieki medycznej.       

Tym zmianom chcemy wyjść naprzeciw, a do współpracy zapraszamy osoby i organizacje, których celem jest rozwijanie i wdrażanie nowych pomysłów związanych z wieloma potrzebami aktywnego, zdrowego życia przez całe życie, bez względu na wiek. Te potrzeby są dzisiaj szansą i motorem napędowym działalności naukowej i biznesowej, a naszym wspólnym celem będzie ułatwienie i wsparcie przedsięwzięć, które odpowiadają na wyzwania… wieku.

Moduły Akademii:

1. DESIGN THINKING DLA LIDERÓW ZMIAN

Warsztaty dla osób odpowiedzialnych za organizację i wspieranie projektów z dziedziny Aktywne Zdrowe Życie. Głównym celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę i narzędzia umożliwiające zarówno efektywne projektowanie, jak i efektywną ocenę lub wspieranie pomysłów i projektów proponowanych przez przedsiębiorców i społeczników.

Design Thinking dla Liderów zmian – Kraków, 24.05.2023, godz. 10:00

2. JAK ROZWINĄĆ ATRAKCYJNĄ I KONKURENCYJNĄ OFERTĘ NA RYNKU AHA

Warsztaty dla przedsiębiorców i organizacji społecznych zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na projekty, których celem jest zbudowanie lub rozszerzenie oferty na rynek AHA. Głównym założeniem warsztatów jest wyposażenie uczestników w kompletną wiedzę, jak zwiększyć zakres i atrakcyjność oferty produktów i usług adresowanych do osób starszych; dlaczego warto, w jaki sposób i gdzie starać się o finansowanie różnego rodzaju innowacyjnych projektów oraz jak korzystać z programów wsparcia w długim okresie czasu.

Jak rozwinąć atrakcyjną i konkurencyjną ofertę na rynku AHA – Tarnów, 12.06.2023, godz. 9:30

Jak rozwinąć atrakcyjną i konkurencyjną ofertę na rynku AHA – Zakopane, 13.06.2023, godz. 10:00

Jak rozwinąć atrakcyjną i konkurencyjną ofertę na rynku AHA – Nowy Sącz, 15.06.2023, godz. 9:00

Jak rozwinąć atrakcyjną i konkurencyjną ofertę na rynku AHA – Chrzanów, 16.06.2023, godz. 9:30

Grupa Tematyczna AHA

Uczestnicy LifeScience Business Academy będą mogli kontynuować rezultaty wypracowane na warsztatach poprzez Grupę Tematyczną AHA na Platformie LSOS oraz szereg dodatkowych wydarzeń:

  • Otwarty konkurs „AHA! Mam pomysł! – Celem jest wyłonienie i wsparcie pomysłów na produkty, usługi czy rozwiązania problemów AHA
  • AHAThon – całodniowy hackathon, którego celem jest wygenerowanie pomysłów w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku AHA;
  • LifeScience Open Space 2023 – Na zakończenie roku uczestnicy zaprezentują swoje pomysły podczas corocznego wydarzenia, którego celem jest ułatwienie nawiązywania współpracy przy realizacji innowacyjnych projektów naukowych, biznesowych, społecznych i innych, dotyczących Zdrowia i Jakości Życia. 

Poznaj naszych Ekspertów

Tegoroczny cykl szkoleń oddajemy w ręce Ekspertów, którzy dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu, przeprowadzą uczestników ścieżką od pomysłu do biznesu.

Edyta Giżycka – Projekt manager | Broker innowacji | Trener | Psychoterapeutka Gestalt

Biznes i psychologia to moje dwie pasje, dwa obszary, dla których poszukuje wspólnej przestrzeni wierząc, że kluczem do rozwoju technologii i wdrażania unikalnych rozwiązań są ludzie, umiejętność łączenia i wykorzystania ich różnorodnych zasobów poprzez sprawną komunikację i zrozumienie potrzeb. 

Od ponad 15 lat wspieramy zespoły projektowe wdrażające innowacje m.in branże  lifescience, Beauty & Health, smart city od kilku lat głównie technologie IT.  Wykorzystuje w pracy metodyki zwinne, wdrażam je w zespołach projektowych i prowadzę szkolenia m.in z zakresu: Agile, Scrum oraz Design Thinking łącząc je z podejściem Gestalt zarówno na poziomie komunikacji wewnatrz zespołów jak i z Klientem firmy (m.in. user experience). 

Kazimierz Murzyn – Animator współpracy w ramach Klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) – ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski.

Interesuje się dynamiką systemów, myśleniem systemowym i organizacjami uczącymi się oraz analizą i modelowaniem złożonych systemów uczących się.

Jest ekspertem w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości, planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami.

Zawodowo działa jako Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020; Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego; Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.; Członek Komitetu Biotechnologii PAN.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia Ekspertów, wykorzystaj możliwość bezpośredniego zadawania pytań!

Zapisy już otwarte. Ilość miejsc ograniczona!
24.05 – 16.06.2023, bezpłatnie i na żywo

Nadchodzące warsztaty:

Zadanie publiczne pn. „Jak zbudować innowacyjną i konkurencyjną ofertę dla seniorów”, finansowane ze środków Województwa Małopolskiego pochodzących z obszaru „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości” p.n. „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Poprzedni artykułKlaster LifeScience Kraków Patronem 5 edycji Central European Biomedical Congress (CEBC)
Następny artykułAktualne i ważne tematy, które decydują o rozwoju Klastra