Bio-Based Industries JU: 16 tematów projektowych w konkursie na 2020 rok

919

Wszystkich zainteresowanych składaniem wniosków w obszarze Biogospodarka, pragniemy poinformować, że konkurs Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU) z tematami konkursowymi na 2020 rok jest otwarty! Wnioski można składać w odpowiedzi na 16 tematów projektowych. Planowany budżet konkursu to 102 miliony euro.

Wezwanie do składania wniosków 2020 jest ostatnim konkursem ogłoszonym w ramach wspólnego przedsięwzięcia Bio-Based Industries JU w programie Horyzont 2020. W jego skład wchodzi 16 tematów konkursowych – pięć Research and Innovation Actions (RIA), cztery Coordination and Support Actions (CSA), cztery Demonstration Actions (DEMO) oraz  trzy Flagship Actions (FLAG) – zorientowanych na cztery strategiczne obszary: surowce, procesy, produkty i wprowadzenie na rynek.

Wnioski można składać do 3 września 2020 r., godz. 17:00 CET. Planowana ocena przez ewaluatorów odbędzie się w październiku i listopadzie. Wyniki zostaną wysłane do wnioskodawców na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie BBI JU.

Bio-Based Industries Joint Undertaking to wspólne przedsięwzięcie Unii Europejskiej i europejskiego sektora przemysłowego reprezentowanego przez Bio-based Industries Consortium (BIC) w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Partnerstwo działa w ramach programu finansowania badań naukowych i innowacji w Horyzont 2020 i dysponuje kwotą 3,7 miliarda euro przeznaczoną na inwestycje w obszarze przemysłu opartego na materiałach pochodzenia biologicznego

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej

Poprzedni artykułInfrastruktury badawcze JRC dostępne bezpłatnie!
Następny artykułSzkoła Letnia Innowacji dla doktorantów i pracowników naukowych zajmujących się innowacjami