Cancer Center i Medical Simulation Technologies zwycięzcami Bridgehead 2022

303

W serwisie EIT Health opublikowano listę 29 startupów zakwalifikowanych do programu Bridgehead 2022. Wśród nich znalazły się dwie Polskie firmy, a zarazem Partnerzy Klastra LifeScience Kraków – Cancer Center oraz Medical Siumulation Technologies.

Dwadzieścia dziewięć przedsiębiorstw typu scale-up opracowujących różnorodne technologie opieki zdrowotnej – od obrazowania medycznego po egzoszkielety – rozpocznie w tym roku swoją podróż do Bridgehead z EIT Health. Osoby wybrane do programu Bridgehead 2022 otrzymają dostosowane do potrzeb wsparcie, aby rozszerzyć swoją obecność na nowe rynki europejskie i światowe.

Spośród 29 wybranych startupów na liście znalazły się dwie polskie firmy z sektora opieki zdrowotnej:

  • Medical Simulation Technologies: Firma rozwija symulatory medyczne, wykorzystując najnowsze technologie w informatyce i elektronice.
  • Cancer Center: Firma wspiera diagnostykę onkologiczną (patologię i radiologię) w celu osiągnięcia lepszego i szybszego procesu podejmowania decyzji przy użyciu sztucznej inteligencji.

Celem programu Bridgehead jest pomoc przedsiębiorstwom medycznym w promocji swoich produktów i usług poza granicami rodzimego kraju. Rezultatem tych działań ma być poprawa życia obywateli w Europie i poza nią.

Organizatorzy programu dostrzegają potencjał startupów w dziedzinie ochrony zdrowia, umożliwiają im uzyskanie kluczowych kontaktów i doświadczenia dzięki rozległej i zróżnicowanej sieci EIT Health. Wybrane start-upy mogą nawiązać współpracę z partnerami EIT Health, a następnie rozwijać swoją karierę na jednej z trzech dostępnych ścieżek – Bridgehead Europe, Bridgehead Global i Bridgehead Inbound.

Z możliwości jakie daje udział w programie Bridgehead skorzystała m.in. firma humanITcare, której udało się zbudować rozległą sieć współpracy, a przy tym udowodnić, że ich rozwiązania do monitorowania pacjentów mogą zrewolucjonizować sektor opieki zdrowotnej.

W tym roku wszystkie wnioski zostały ocenione przez panel ekspercki w oparciu o innowacyjność rozwiązania, model biznesowy, zastosowanie na rodzimym rynku oraz gotowość do ekspansji na rynki europejskie i światowe.

Więcej informacji na temat programu na stronie www.eithealth.eu

Poprzedni artykułLifeScience Open Space – kolejna edycja w listopadzie 2022 – SAVE THE DATE!
Następny artykułDyrektor Klastra LifeScience Kraków członkiem zarządu CEBR!