Dyrektor Klastra LifeScience Kraków członkiem zarządu CEBR!

429

Kazimierz Murzyn – Dyrektor Klastra LifeScience Kraków, dołączył do Zarządu CEBR. Wybór Członków Zarządu Council of European BioRegions – CEBR odbył się podczas AnnualMeeting2022. Prezesem CEBR został wybrany ponownie Marc Dechamps z zaprzyjaźnionego Klastra BioWin.

Jak dodaje Kazimierz Murzyn, nowy Członek Zarządu – Wejście do zarządu CEBR wiąże się z coraz mocniejszą pozycją Klastra w EU. Mamy spore doświadczenie we współpracy z najlepszymi klastrami w Europie, otwierają się nowe możliwości, więc pozostawanie na boku byłoby równoznaczne z odpuszczaniem szans. Ponadto, w CEBR brakuje przedstawicieli z naszego regionu –  mam na myśli CEE, więc możemy tutaj wzmocnić naszą pozycję lidera. Ale najważniejszy jest bezpośredni kontakt i gra w pierwszej lidze klastrów medycznych i biotechnologicznych. To się będzie przekładać na lepsze pozycje startowe dla naszych Partnerów.

CEBR to oparta na członkostwie sieć klastrów działających w sektorze life science w całej Europie. Klaster LifeScience Kraków jest jednym z 40 członków wspierających tę inicjatywę. Więcej informacji o projekcie na stronie www.cebr.net

Gratulacje dla wszystkich. Jesteśmy dumni, że należymy do tak zacnej rodziny.

Poprzedni artykułCancer Center i Medical Simulation Technologies zwycięzcami Bridgehead 2022
Następny artykułKlaster LifeScience Kraków Patronem Festiwalu Nauki i Techniki