Design Thinking dla Liderów zmian – czyli jak organizować i wspierać projekty AHA

1121

24 maja zapraszamy na pierwsze warsztaty organizowane w ramach cyklu LifeScience Business Academy. W tym roku tematem przewodnim Akademii jest AHA – Active Healthy Ageing. Wokół tego zagadnienia koncentrować się będą wszystkie tegoroczne spotkania na żywo, które odbywać się będą w Krakowie oraz subregionach.

Warsztaty w Krakowie

Design Thinking dla Liderów zmian otwiera tę serię. Na krakowskie spotkanie zapraszamy głównie osoby odpowiedzialne za organizację i wspieranie projektów z dziedziny Aktywnego Zdrowego Życia.

Głównym celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę i narzędzia umożliwiające zarówno efektywne projektowanie, jak i efektywną ocenę lub wspieranie pomysłów i projektów proponowanych przez przedsiębiorców i społeczników.

Więcej o metodzie Design Thinking

Design Thinking to innowacyjna metoda projektowania, która może mieć ogromne znaczenie w planowaniu działań w sektorze Active Healthy Ageing. Działania te skupiają się wokół tworzenia dogodnych warunków dla aktywnego i zdrowego trybu życia osób starszych we wszystkich jego aspektach bez względu na wiek.

Design Thinking koncentruje się na empatycznym zrozumieniu potrzeb i oczekiwań użytkowników. Proces ten polega na identyfikacji problemów i wyzwań, które w tym wypadku mogą wpływać na zdrowie i aktywność osób starszych, oraz na generowaniu i testowaniu nowych rozwiązań. Poprzez koncentrację na ich potrzebach, pragnieniach i aspiracjach, możemy stworzyć środowisko, produkty i usługi, które promują niezależne, komfortowe i aktywne życie.

Nasi Eksperci

Edyta Giżycka – Projekt manager | Broker innowacji | Trener | Psychoterapeutka Gestalt

Biznes i psychologia to moje dwie pasje, dwa obszary, dla których poszukuje wspólnej przestrzeni wierząc, że kluczem do rozwoju technologii i wdrażania unikalnych rozwiązań są ludzie, umiejętność łączenia i wykorzystania ich różnorodnych zasobów poprzez sprawną komunikację i zrozumienie potrzeb. 

Od ponad 15 lat wspieramy zespoły projektowe wdrażające innowacje m.in branże  lifescience, Beauty & Health, smart city od kilku lat głównie technologie IT.  Wykorzystuje w pracy metodyki zwinne, wdrażam je w zespołach projektowych i prowadzę szkolenia m.in z zakresu: Agile, Scrum oraz Design Thinking łącząc je z podejściem Gestalt zarówno na poziomie komunikacji wewnatrz zespołów jak i z Klientem firmy (m.in. user experience). 

Kazimierz Murzyn – Animator współpracy w ramach Klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) – ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski.

Interesuje się dynamiką systemów, myśleniem systemowym i organizacjami uczącymi się oraz analizą i modelowaniem złożonych systemów uczących się.

Jest ekspertem w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości, planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami.

Zawodowo działa jako Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020; Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego; Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.; Członek Komitetu Biotechnologii PAN.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia Ekspertów, wykorzystaj możliwość bezpośredniego zadawania pytań!

Gdzie i kiedy?

CO: Design Thinking dla Liderów zmian – czyli jak organizować i wspierać projekty AHA
GDZIE:
Kraków, LifeScience Park, Michała Bobrzyńskiego 14
KIEDY: 24.05.2023, godz. 10:00

Warsztaty są bezpłatne. Konieczna jest rejestracja udziału poprzez formularz: http://www.lifescience.pl/AHA

Wszystkich zainteresowanych współpracą w obszarze AHA zapraszamy na Platformę Współpracy LSOS, gdzie moderować będziemy działania grupy tematycznej Active Healthy Ageing.

Kolejne warsztaty:

Zadanie publiczne pn. „Jak zbudować innowacyjną i konkurencyjną ofertę dla seniorów”, finansowane ze środków Województwa Małopolskiego pochodzących z obszaru „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości” p.n. „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Poprzedni artykułEIT Health DRIVE – spotkanie informacyjne 25 maja!
Następny artykułActive Healthy Ageing, czyli co możemy razem zmienić – temat na Śniadanie z Klastrem