Idea Rozwoju Twojego Biznesu – weź udział w cyklu bezpłatnych spotkań online

232

Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają do udziału w II odsłonie programu Idea Rozwoju Twojego Biznesu. Hasłami tegorocznego wydarzenia są: transformacja, cyfryzacja, innowacje i zrównoważony rozwój w firmie. Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu 10 bezpłatnych spotkaniach online, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Już od 8 listopada zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online, które przez kolejne 5 tygodni odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek. Ich celem będzie przybliżenie znajomości nowych rozwiązań i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej polskim przedsiębiorcom i wszystkim osobom zainteresowanym daną tematyką.

W tym roku uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie narzędzia sprzyjają rozwojowi transformacji, cyfryzacji, innowacji oraz zielonej gospodarki w firmie. Temat wsparcia transformacji cyfrowej dla polskich przedsiębiorców omówiony będzie na przykładzie Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych. Nie zabraknie też informacji, w jaki sposób skutecznie inwestować w zielone technologie oraz czy efektywność energetyczna rzeczywiście się opłaca. Cykl zamknie spotkanie poświęcone wyzwaniom biznesowym powstałym w wyniku obecnej sytuacji w Ukrainie.

Cykl #idearozwojubiznesu obejmować będzie następujące tematy:

  • Spółka akcyjna – prosta forma prowadzenia działalności gospodarczej (8 listopada)
  • Zamówienia publiczne dla MŚP. Polityka zakupowa państwa na lata 2022-2025 pod lupą (10 listopada)
  • Akcjonariat pracowniczy – szansa na rozwój firmy czy fikcja? (15 listopada)
  • Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstw osób fizycznych (17 listopada)
  • Nowelizacja ustawy o CEIDG. Nowe rozwiązania dla przedsiębiorców krok po kroku (22 listopada)
  • Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych – know-how, usługi i wsparcie z zakresu transformacji cyfrowej dla przedsiębiorców (24 listopada)
  • Gospodarka obiegu zamkniętego. Odsłaniamy tajniki inwestowania w zielone technologie (29 listopada)
  • Czy efektywność energetyczna wpływa na koszt prowadzenia działalności gospodarczej? Sprawdzamy! (1 grudnia)
  • Program grantów na nowe projekty inwestycyjne, szczególnie istotne dla polskiej gospodarki. Na co będzie można uzyskać dotację? (6 grudnia)
  • Zakłócenia łańcuchów dostaw w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę. Aktualne wyzwania i zagrożenia dla firm (8 grudnia)

Każde ze spotkań będzie można obejrzeć pod linkiem: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.parp.gov.pl

Zdjęcie: depositephotos.com

Poprzedni artykułPostępy rozwoju Babu ™️ – innowacje biotechnologiczne!
Następny artykułParadygmat innowacyjnego szpitala – EIT Health Morning Health Talks