Innowacyjne Wsparcie dla Startupów – Healthcare Investment Hub

122

Healthcare Investment Hub to program organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju oraz PFR Ventures, skierowany do startupów z sektorów healthcare, medtech i biotech, które poszukują wsparcia inwestycyjnego oraz merytorycznego.

Program ten ma na celu wspieranie rozwoju innowacyjnych projektów zdrowotnych poprzez zapewnienie uczestnikom dostępu do niezbędnych zasobów oraz kontaktów z kluczowymi inwestorami i partnerami branżowymi. Uczestnicy programu będą mieli możliwość skorzystania z warsztatów online, bootcampów stacjonarnych, konsultacji indywidualnych oraz spotkań z inwestorami.

Program skierowany jest do startupów, które tworzą innowacje mające na celu poprawę efektywności i jakości opieki zdrowotnej.

W jakich obszarach poszukiwane są rozwiązania?

  • Healthtech: Poszukiwane są rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję do poprawy jakości opieki zdrowotnej, cyfrowe innowacje zwiększające dostępność leczenia, metody optymalizujące procesy lecznicze oraz systemy wspierające pacjentów w trakcie terapii. Interesujące są również technologie przeciwdziałające starzeniu się oraz narzędzia wspomagające edukację przyszłych lekarzy.
  • Medtech: Poszukiwane są innowacyjne narzędzia i wyroby medyczne, szczególnie w obszarze kardiologii i neurologii naczyniowej. Istotne są również projekty związane z kwalifikacją pacjentów do badań klinicznych.
  • Biotech: Cenione są prace nad nowymi lekami i terapiami, które mają potencjał zmienić życie pacjentów.

Pamiętaj o terminach!

  • Początek rekrutacji: 27 czerwca 2024
  • Koniec rekrutacji: 2 sierpnia 2024, godz. 15:00
  • Ogłoszenie wyników naboru: 19 sierpnia 2024

Rekrutacja trwa do 2 sierpnia 2024 roku. Udział w programie jest bezpłatny, jednak uczestnicy muszą zapewnić sobie zakwaterowanie podczas wydarzeń stacjonarnych.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie Healthcare Investment Hub.

Patronem wydarzenia jest Klaster LifeScience Kraków.

Poprzedni artykułAkcelerator Innowacji AHA – co osiągnęliśmy dzięki współpracy w ramach SIG’a Active Healthy Ageing?
Następny artykułKalendarz wydarzeń Klastra LifeScience Kraków