Łączymy Naukę z Biznesem – Otwarte spotkania & Life Science Open Space 2019

99

Promowanie współpracy na rzecz innowacji dla zdrowia i jakości życia – to cel projektu realizowanego przez Klaster LifeScience Kraków, w ramach programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”, finansowanego przez Województwo Małopolskie.

Poprzez nasze działania mocno wspieramy rozwój innowacji w Małopolsce oferując możliwość uczestnictwa w wydarzeniach służących m.in. pozyskiwaniu wiedzy i nawiązywaniu kontaktów biznesowych.  Zaplanowaliśmy i realizujemy cykl dziewięciu otwartych spotkań oraz Dnia Otwartego  Klastra LifeScience Kraków.

Zwieńczeniem całego projektu jest Life Science Open Space 2019 – Otwarte Forum Współpracy i Innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia, które odbędzie się 26 listopada.

#LSOS19 to międzynarodowe forum współpracy, pomysłów i szans, w którym biorą udział wyłącznie osoby otwarte i nastawione na wspólne działania w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii i zdrowia. Tutaj nauka i innowacja spotyka się z biznesem i kapitałem. Adresujemy tę imprezę do wszystkich, którzy szukają możliwości i partnerów do rozwoju innowacyjnych, często interdyscyplinarnych przedsięwzięć.

3 x Kraków oraz 3 x spotkania wyjazdowe: Olkusz, Chrzanów, Nowy Sącz – 6 spotkań projektowych już za nami!

W spotkaniach organizowanych w Krakowie udział wzięli m.in. przedstawiciele firmy Comarch Healthcare, z tematem e-usług w medycynie, a także rozwoju rynku e-zdrowia. Reprezentanci Fundacji e-Nable Polska, omówili  zagadnienia Druku 3D w medycynie. Nie zabrakło gości z zagranicy zainteresowanych tematyką aktywnego i zdrowego stylu życia i realizujących projekty w tym obszarze. W Małopolsce odwiedziliśmy firmę Intermag w Olkuszu, Urząd Miasta w Chrzanowie oraz Fundację Sądecką w Nowym Sączu. Tematyka spotkań  związana była zarówno ze zdrową  żywnością jak i biogospodarką.

Ważni są dla nas Partnerzy Klastra i promocja ich oferty. W tym roku, na Dniu Otwartym Klastra, mieliśmy możliwość zapoznać się z szesnastoma wybranymi ofertami współpracy w szeroko pojętej branży life science – od żywności, przez środowisko aż po technologie medyczne.

Przed nami jeszcze 2 spotkania w Krakowie oraz 1 w Brzesku. Gorąco zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie!

Otwarte spotkania organizowane są przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Partnerem Generalnym Life Science Open Space 2019 jest Miasto Kraków.