Łączymy Naukę z Biznesem – Otwarte spotkania & Life Science Open Space 2019

637

Promowanie współpracy na rzecz innowacji dla zdrowia i jakości życia – to cel projektu realizowanego przez Klaster LifeScience Kraków, w ramach programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”, finansowanego przez Województwo Małopolskie.

Poprzez nasze działania mocno wspieramy rozwój innowacji w Małopolsce oferując możliwość uczestnictwa w wydarzeniach służących m.in. pozyskiwaniu wiedzy i nawiązywaniu kontaktów biznesowych.  Zaplanowaliśmy i realizujemy cykl dziewięciu otwartych spotkań oraz Dnia Otwartego  Klastra LifeScience Kraków.

Zwieńczeniem całego projektu jest Life Science Open Space 2019 – Otwarte Forum Współpracy i Innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia, które odbędzie się 26 listopada.

#LSOS19 to międzynarodowe forum współpracy, pomysłów i szans, w którym biorą udział wyłącznie osoby otwarte i nastawione na wspólne działania w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii i zdrowia. Tutaj nauka i innowacja spotyka się z biznesem i kapitałem. Adresujemy tę imprezę do wszystkich, którzy szukają możliwości i partnerów do rozwoju innowacyjnych, często interdyscyplinarnych przedsięwzięć.

3 x Kraków oraz 3 x spotkania wyjazdowe: Olkusz, Chrzanów, Nowy Sącz – 6 spotkań projektowych już za nami!

W spotkaniach organizowanych w Krakowie udział wzięli m.in. przedstawiciele firmy Comarch Healthcare, z tematem e-usług w medycynie, a także rozwoju rynku e-zdrowia. Reprezentanci Fundacji e-Nable Polska, omówili  zagadnienia Druku 3D w medycynie. Nie zabrakło gości z zagranicy zainteresowanych tematyką aktywnego i zdrowego stylu życia i realizujących projekty w tym obszarze. W Małopolsce odwiedziliśmy firmę Intermag w Olkuszu, Urząd Miasta w Chrzanowie oraz Fundację Sądecką w Nowym Sączu. Tematyka spotkań  związana była zarówno ze zdrową  żywnością jak i biogospodarką.

Ważni są dla nas Partnerzy Klastra i promocja ich oferty. W tym roku, na Dniu Otwartym Klastra, mieliśmy możliwość zapoznać się z szesnastoma wybranymi ofertami współpracy w szeroko pojętej branży life science – od żywności, przez środowisko aż po technologie medyczne.

Przed nami jeszcze 2 spotkania w Krakowie oraz 1 w Brzesku. Gorąco zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie!

Otwarte spotkania organizowane są przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Partnerem Generalnym Life Science Open Space 2019 jest Miasto Kraków.

Poprzedni artykułIV Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki
Następny artykuł#LSOS19 – dołącz do wydarzenia i daj się poznać!