IV Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

873

Jak wspierać osoby w podeszłym wieku z chorobami i zaburzeniami psychicznymi? Ten temat będzie wiodący w trakcie IV Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki, zaplanowanego na 15 listopada w Krakowie.

Choć będzie to już czwarty Kongres, to jednak zupełnie inny, bo po raz pierwszy współorganizatorami będą województwa śląskie i opolskie, z którymi Małopolska współtworzy Dom Polski Południowej w Brukseli.

Do debaty zgłosili akces przedstawiciele regionów partnerskich projektu ITHACA „Innowacje w zdrowiu i opiece dla wszystkich” (Program Interreg Europa) z Wielkiej Brytanii i Holandii. Daje to okazję do rozmów w szerszym gronie nad problemami obecnymi we wszystkich regionach Europy i świata.

Zobacz więcej

Choroby i zaburzenia psychiczne stanowią obecnie jedno z najpoważniejszych źródeł niesprawności życiowej ludzi na całym świecie, w szczególności osób w podeszłym wieku. Są narastającym problemem we współczesnej psychiatrii. W klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) znajdują się na drugim miejscu chorób powodujących niesprawność, po schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Do 2030 roku znajdą się na miejscu pierwszym.
— Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego

W tej edycji obok debaty i wykładów, wygłaszanych przez znakomitych ekspertów, odbędą się również warsztaty, podczas których można będzie posiąść praktyczne umiejętności i uzyskać cenne wskazówki w codziennej pracy i życiu m.in. w zakresie efektywnej komunikacji z osobami starszymi, cierpiącymi na zaburzenia poznawcze.

Nowością będzie mini-wystawa obrazów, stworzonych przez seniorów. Prace – specjalnie na wydarzenie – udostępni Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Krakowa! Zarejestruj swój udział!

Zajrzyj na BLOG Klastra!

Dołącz do #LSOS19

Poprzedni artykułLet the food be your medicine!
Następny artykułŁączymy Naukę z Biznesem – Otwarte spotkania & Life Science Open Space 2019