Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe – Selvita rozpoczyna budowę!

1061

Selvita –  jedna z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie, Złoty Partner Klastra LifeScience Kraków, rozpoczyna budowę własnej powierzchni badawczej, która zostanie zlokalizowana w Krakowie, przy ul. Podole, w odległości niespełna 700 m od obecnej siedziby Spółki.

Na nowy obiekt badawczy składał się będzie kompleks laboratoriów z zakresu, m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej, ADME/DMPK, farmakologii in vivo oraz analityki. W przyszłości obiekt będzie w stanie zapewnić miejsce pracy dla ponad 250 osób.

Jak wskazuje sam inwestor – budowa własnego kompleksu laboratoryjno-biurowego ma fundamentalne znaczenie dla realizacji strategii Grupy Kapitałowej Selvita na lata 2020-2023, która zakłada kontynuację dynamicznego rozwoju Grupy poprzez rozwój organiczny i akwizycje.

Realizacja tej inwestycji pozwoli spółce nie tylko zwiększyć skalę działalności i poszerzyć ofertę, ale także podnieść konkurencyjność, dzięki wprowadzeniu do jej portfolio nowych technologii i usług w obszarze odkrywania i rozwoju leków.

„Naszym celem jest ciągły rozwój i stałe umacnianie pozycji na globalnym rynku firm CRO. Aby ten cel realizować musimy rozbudowywać powierzchnię badawczą. Z tego powodu zdecydowaliśmy o inwestycji we własny obiekt badawczo-rozwojowy. Dzięki temu, obok wynajmowanej powierzchni, będziemy mogli realizować badania również we własnych laboratoriach. Taki mieszany model prowadzenia działalności jest standardem wśród liczących się firm CRO, gdyż zwiększa stabilność dostawcy usług, a to jest istotne dla naszych największych klientów. Realizacja tej inwestycji pozwoli nam nie tylko zwiększyć skalę działalności i poszerzyć ofertę, ale także podnieść konkurencyjność, dzięki wprowadzeniu do naszego portfolio nowych technologii i usług w obszarze odkrywania i rozwoju leków”  – komentuje Dariusz Kurdas, członek zarządu Selvity.

Na realizację nowego centrum badawczego przeznaczono grantu w wysokości 41,2 mln zł oraz kredyt bankowego w kwocie 65 mln zł. Zakończenie inwestycji nowej powierzchni badawczej planowane jest na przełomie 2022/23 r.

Obecnie Selvita prowadzi działalność w kilku lokalizacjach. W Polsce, 6.000 m2 powierzchni badawczej Spółki znajduje się w Krakowie i Poznaniu, a przejęcie chorwackiej Fidelty przyczyniło się do zwiększenia przestrzeni badawczej Grupy o dodatkowe 6.000 m2. Realizacja inwestycji zapewni Selvicie dodatkowe 10.000 m2 powierzchni, w tym około 4.000 mprzestrzeni laboratoryjno-biurowej.


Poprzedni artykułJak skorzystać z Funduszy Europejskich? – konsultacje z ekspertami
Następny artykułGospodarka w obiegu zamkniętym – Targi ECOMONDO w Rimini