Nowy EIT Health Hub powstał w Krakowie!

242

Z radością informujemy, że Klaster LifeScience Kraków właśnie dołączył do międzynarodowej rodziny EIT Health,  jako nowy EIT Health Regional Innovation Scheme Hub w Polsce!

Rada nadzorcza EIT Health InnoStars, na drodze konkursu, wybrała wniosek Klastra LifeScience Kraków oraz Jagiellońskiego Centrum Innowacji i przyznała nam status nowego EIT Health Hub’u, czyli nowego centrum regionalnego programu innowacji. Przyjęliśmy nazwę LifeScience Kraków EIT Health Hub. Równocześnie staliśmy się członkiem silnego, różnorodnego i zrównoważonego partnerstwa, w którego skład wchodzą wiodące organizacje w dziedzinie edukacji, badań, technologii i innowacji.

LifeScience Kraków EIT Health Hub działać będzie na rzecz stymulowania i odkrywania innowacji w obszarze medycyny i ochrony zdrowia. Będziemy angażować się w eksplorację lokalnej społeczności start-upów, organizować wydarzenia dla interesariuszy, warsztaty i szkolenia dla studentów i przedsiębiorców oraz promować szerokie portfolio instrumentów oferowanych przez EIT Health.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie ale i duże zobowiązanie, jednak cieszymy się bardzo, gdyż pozwoli to rozszerzyć pakiet korzyści oferowanych Partnerom Klastra. Przed nami nowe wspaniałe wyzwania! O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Partnerzy projektu:

Together we can do more!
Jagiellońskie Centrum Innowacji

O naszych działaniach i ofercie informować będziemy na stronie www.lifescience.pl oraz w mediach społecznościowych. Obserwujcie #LifeScienceKrakowEITHealthHub

Więcej informacji na temat EIT Health dostępnych jest na stronie: www.eithealth.eu.

Poprzedni artykułCyberbezpieczeństwo wyrobów medycznych
Następny artykułWspółprace strategiczne w obszarze odkrywania i rozwoju nowych leków: korzyści i zagrożenia