Podziel się żywnością z potrzebującymi!

46

Zachęcamy do udziału w Krakowskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Krakowie w dniach 21-25 czerwca 2021 na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Wydarzenie kierowane jest do pracowników wszystkich firm, instytucji oraz podmiotów działających na terenie Krakowa. Jednym z aktywnie angażujących się w akcję podmiotów jest Urząd Miasta Krakowa.

W Polsce ponad 1,6 miliona osób żyje w skrajnym ubóstwie. Oznacza to, że na wszystkie swoje wydatki mają do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Krakowian, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały.

Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banku Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszego wsparcia. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę żywności dla osób potrzebujących pomocy. Akcja Krakowska Zbiórka Żywności organizowana we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa jest adresowana do firm i instytucji z terenu naszego miasta. Termin zbiórki to 21-25 czerwca 2021.

W jaki sposób możesz pomóc ?

  • Zgłoś chęć udziału mailowo do piątku 11 czerwca – godz. 12.00 na adres arturjurkowski@bzkrakow.pl
  • Wyznacz osobę odpowiedzialną za zbiórkę w Twojej firmie/instytucji, z którą ustalone zostaną wszystkie szczegóły akcji,
  • Ustal jak długo potrwa zbiórka na terenie Twojej firmy/instytucji w proponowanym terminach 21-25 czerwca (można ją przeprowadzić nawet w jeden dzień lub 2-5 dni w tym okresie),
  • Przygotuj miejsce zbiórki. Bank żywności dostarczy wszystkie potrzebne materiały promocyjne oraz kartony w tygodniu poprzedzającym zbiórkę,
  • Zapełnij kartony trwałą żywnością,
  • Poinformuj organizatora kiedy kartony będą pełne aby mógł je odebrać.

Produkty szczególnie istotne w nadchodzącej zbiórce to m.in: konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci.

Firma/instytucja biorąca udział w zbiórce otrzyma również materiały promocyjne w formie elektronicznej w celu nagłośnienia akcji w kanałach komunikacji wewnętrznej. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się bezpiecznie przeprowadzić Krakowską Zbiórkę Żywności w formie stacjonarnej. Jeśli jednak sytuacja jeszcze na to nie pozwoli, możliwe będzie włączenie się do zbiórki w formule online z wykorzystaniem aplikacji do darowizn ze strony internetowej Banku Żywności w Krakowie.

Wszystkie zebrane w czasie zbiórki środki przeznaczone będą na zakup żywności, która z pozostałymi zebranymi stacjonarnie darami trafi do potrzebujących po zakończeniu akcji.

Firmy/instytucje, które zbiorą najwięcej żywności otrzymają określoną ilość bezpłatnych zaproszeń na kolację w stylu Zero Waste, która będzie okazją do podsumowania akcji oraz innych działań Banku Żywności. Organizatorzy wręczą przygotowane na tą okazję nagrody i wyróżnienia. Przy okazji wydarzenia promowane będą idee walki z ubóstwem oraz poszanowania i niemarnowania żywności będące osiami działań Banku Żywności w Krakowie.

Bank Żywności w Krakowie

Bank Żywności w Krakowie powstał w 1997 roku i działa nieprzerwanie od 24 lat. Od powstania Stowarzyszenia zebrał 74 miliony kg produktów spożywczych o wartości ponad 250 mln zł. Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad 200 organizacji partnerskich, trafia każdego miesiąca do ponad 60 tysięcy osób w Małopolsce, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.

Oprócz żywności pozyskiwanej od darczyńców: producentów, dystrybutorów, sieci handlowych oraz osób prywatnych od 2004 roku Stowarzyszenie realizuje też europejskie programy pomocowe dla najuboższych. Zbiórki Żywności to szczególne, bardzo ważne akcje społeczne, które są organizowane od ponad 20 lat. Dwa razy w roku – w okresie przedświątecznym przeprowadzane są ,,Wielkanocna Zbiórka Żywności” oraz ,,Świąteczna Zbiórka Żywności”.

Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy, dzięki której możemy wspólnie pomagać osobom w Krakowie, które takiej pomocy potrzebują. Więcej informacji na stronie www.krakow.bankizywnosci.pl


Poprzedni artykułSmart Lab Biogospodarka – warsztaty dla profesjonalistów
Następny artykułZdrowie, żywność, biogospodarka, technologie cyfrowe i dużo więcej! – dni informacyjne Horyzont Europa