Rozwiń swój StartUp w Europie – wykorzystaj #Bridgehead Programme 2021

613
Źródło: https://eithealth.eu/bridgehead/

EIT Health’s Bridgehead, program wparcia dla startupów, które planują wejście na rynki w innych krajach EU. Program łączy firmy z branży medycznej z europejskimi inkubatorami i akceleratorami biznesu (Katalizatorami), oferującymi usługi oparte na wiedzy i doświadczeniu z lokalnych rynków.

StartUpy biorące udział w programie otrzymują wsparcie polegające najpierw na dopasowaniu swoich potrzeb do oferty Katalizatora – inkubatora lub akceleratora z sieci EIT Health – który jest w stanie pomóc zrealizować plan wejścia na rynek docelowy. Następnie, wybrany Katalizator pomaga wejść na rynek, wykorzystując lokalne sieci partnerów i klientów, zapewniając dostęp do infrastruktury czy pomagając zrozumieć zawiłości prawne docelowego kraju. Grant otrzymany bezpośrednio z programu EIT Health’s Bridgehead pozwala na opłacenie kosztów usług oraz podróży niezbędnych dla zrealizowania zakładanych celów.

Do Bridgehead Programmes może aplikować firma, która:

  • jest zarejestrowana w jednym z krajów EU,
  • oferuje już produkt lub usługę przynajmniej w jednym kraju EU oraz jest gotowa do wkroczenia na kolejne rynki,
  • jej działaność dotyczy zdrowia (np. biotech, medtech lub digital health),
  • należy do sektora MŚP.

Program podzielony jest na dwie ścieżki:

  • Bridgehead Europe (pomaga w ekspansji na rynki europejskie wykorzystując lokalne sieci partnerów)
  • Bridgehead Global (pomaga w ekspansji na rynki pozaeuropejskie takie jak m.in. USA, Kanada, Japonia, Korea Południowa)

Aplikacja dla obu ścieżek (Europe i Global) otwarta jest do 16 marca 2021. Startupy mogą zgłaszać się do programu za pośrednictwem: linku do rejestracji.

Dla zainteresowanych firm przewidziano również dwa spotkania online, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o korzyściach związanych z udziałem w Bridgehead Programmes, procesie składania wniosków i kryteriach kwalifikacji oraz o tym, jak uzyskać dostęp do potencjalnych partnerów i klientów.

Dołącz do webinarów, a będziesz miał okazję zadać nurtujące Cię pytania i rozwiać swoje wątpliwości:

10 lutego 2021 o godzinie 11:00 CET

3 marca 2021 o godzinie 11:00 CET

Gotowy na zdobycie nowych rynków? EIT Health Bridgehead Programme czeka na Twoje zgłoszenie!

Klaster LifeScience Kraków jest od kilku lat Katalizatorem w programie EIT. Wiemy jak przygotować wniosek oraz jak współpracować, aby osiągnąć maksymalny efekt. Zapraszamy do nas. Dla Partnerów Klastra – konsultacje są bezpłatne.


Poprzedni artykułNowa mutacja wirusa – jak wpłynie na przebieg pandemii?
Następny artykułWebinarium Atlantic France – współpraca w dziedzinie opieki zdrowotnej i biotechnologii