„Uroda i Styl Życia” – budujemy nową grupę współpracy. Dowiedz się więcej!

870

Nowa strategia Województwa Małopolskiego, nowe programy i fundusze otwierają nowe możliwości finasowania rozwoju działalności innowacyjnej, realizowanej w ramach Klastrów. Współpracując z Województwem Małopolskim, Klaster LifeScience Kraków przygotowuje rekomendacje dla przyszłych programów wsparcia aktywności przedsiębiorców. 

Musimy odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje i jaki jest potencjał współpracy w ramach inteligentnej specjalizacji “nauki o życiu”. 

Wiemy, że w Małopolsce działa wiele innowacyjnych firm z branży kosmetycznej, zajmujących się urodą i stylem życia. Pytaniem jest czy istnieje synergia i potencjał współpracy, aby wykorzystać nowe możliwości i szanse?

Szansą na rozwój współpracy są np. międzynarodowe programy, w których Małopolska uczestniczy, jak Inicjatywa Awangarda skupiająca 37 regionów z Europy, dążących do rozwoju nowoczesnych gałęzi przemysłu dzięki międzyregionalnej współpracy gospodarczej. Małopolska jest jedynym regionem z Polski zaangażowanym w działania Inicjatywy Awangarda.

Współpraca w grupach tematycznych to szereg korzyści dla uczestników m.in:

  • wymiana doświadczeń, wiedzy
  • generowanie i testowanie pomysłów 
  • ułatwienie współpracy pomiędzy instytucjami nauki, służby zdrowia i biznesu w ramach wybranych tematów
  • lobbowanie na rzecz wybranych tematów w ramach polityki regionalnej i krajowej
  • liczne korzyści wynikające ze wspólnego działania.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, na którym można będzie dowiedzieć się o możliwościach nawiązania współpracy i uczestniczenia w przedsięwzięciach wspierających przedsiębiorców, w tym nt. bezpośredniego wsparcia na innowacje.

ZOBACZ PEŁNY TEKST ZAPROSZENIA

Spotkanie informacyjne odbędzie się online, 17 marca o godz. 11.00, potrwa ok. 60 min. i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

W kolejnym etapie, zainteresowani uczestnicy zostaną zaproszeni na praktyczne spotkania warsztatowe, na których postaramy się wspólnie wypracować konkretne propozycje i program działania.
Dołącz!


Klaster LifeScience Kraków od ponad dekady pomaga zbudować i rozwijać efektywną sieć kontaktów i współpracy oraz uzyskać wsparcie na rozwój działalności poprzez innowacje. Dzięki współpracy zdobyliśmy ponad 100 milionów zł na wparcie działalności innowacyjnej naszych partnerów (https://lifescience.pl/projekty), tworzone są nowe miejsca pracy, a przedsiębiorcy uczestniczą w szkoleniach, międzynarodowych misjach, targach i wystawach. W ramach grup tematycznych Klastra opracowywane są założenia nowych projektów, dobierani partnerzy i tworzone konsorcja w celu realizacji projektów, składane są wnioski o dotacje i granty, oraz realizowane są konkretne projekty. Dowiedz się więcej na temat działalności Klastra.

Poprzedni artykułRozwiń swój biznes! – możliwości finansowania z AIIB
Następny artykułO bioinżynierii i biotechnologii medycznej na konferencji BioMedTech Silesia