USG wykonywane zdalnie? – tak! poznaj system MELODY!

1980

MELODY to automatyczny system do zdalnego wykonywania badań ultrasonograficznych. Rozwiązanie te oferuje szereg korzyści zarówno dla pacjentów jak i placówek opieki zdrowotnej. Firma AdEchoTech przeprowadza sesje demonstracyjne, w czasie których można zapoznać się ze specyfikacją oraz poznać możliwości systemu. Zaproszenie na demonstrację kierowane jest do osób decyzyjnych, dyrektorów, przedstawicieli placówek medycznych, oraz lekarzy wykonujących USG. Najbliższe spotkanie demonstracyjne już 8 marca!

Współczesna medycyna rozwija się bardzo intensywnie. Duży wpływ mają na to nowoczesne technologie, które krok po kroku rewolucjonizują opiekę zdrowotną. Widać to mocno w dużych miastach, natomiast w bardziej odległych i słabo zaludnionych obszarach kraju sytuacja jest trudniejsza. Aby unikać opóźnień w wykrywaniu chorób, placówki medyczne obsługujące pacjentów, dla których dojazd na miejsce badania jest niemożliwy lub związany z wysokimi kosztami transportu, coraz mocniej dążą do usprawnienia zakresu swoich usług.

Czym jest MELODY?

MELODY to rozwiązanie, które oferuje szereg korzyści zarówno dla pacjentów jak i placówek opieki zdrowotnej:

  • zwiększa dostęp do specjalistów w zakresie ultrasonografii w czasie rzeczywistym
  • przyspiesza proces diagnostyczny, pozwalając szybciej wykrywać schorzenia
  • ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19
  • pozwala na oszczędność czasu i kosztów przejazdów
  • rozwiązuje problem braków kadrowych.

Zakres badania, które może zostać wykonane za pomocą MELODY, obejmuje: 

  • jamę brzuszną
  • serce
  • miednicę/ jamę miednicy
  • układ moczowy
  • układ rozrodczy.

Rozwiązanie posiada znak CE (klasa IIa), certyfikat FDA 510K oraz autoryzację Health Canada. System MELODY został już wdrożony w ponad 35 szpitalach i klinikach we Francji i w innych krajach na całym świecie.

Firma AdEchoTech przeprowadza sesje demonstracyjne, które pozwolą za zapoznanie się bliżej z działaniem tego systemu oraz jego dotychczasowym zastosowaniem w placówkach medycznych na świecie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 marca. Szczegółowe informacje w formularzu rejestracyjnym.

System MELODY używany jest m.in. przez placówkę St. Joseph’s Hospital in Gravelbourg. Więcej o tym w wideo poniżej.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją Klaster LifeScience Kraków, która wspiera firmę AdEchoTech w działaniach mających na celu wdrożenie rozwiązania w Polsce. Osobą kontaktową z ramienia fundacji jest Emma Hartig, ehartig@lifescience.pl; telefon kontaktowy: +48 789 490 146.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia demonstracji bezpośrednio w zainteresowanej placówce medycznej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Ulotka o rozwiązaniu MELODY może być znaleziona pod tym adresem: LINK

Poprzedni artykułTechnologie pięciu krakowskich uczelni w jednym miejscu! – czyli Demo Day Innowacji 4.0.
Następny artykułCo nowego w temacie wyrobów medycznych? – biuletyn kancelarii IPSO Legal