Złoto dla naszych partnerów! Klaster BioM zdobywa oznakę Gold Cluster Management Excellence

215

Miło nam poinformować, że nasi przyjaciele z Klastra BioM w Bawarii, już po raz drugi zdobyli złotą oznakę Europejskiej Inicjatywy na rzecz Doskonałości Klastrów (ECEI – European Cluster Excellence Initiative). Odznaczenie zostało wręczone 7 kwietnia 2021 roku w Monachium.

Certyfikat jest potwierdzeniem wysokiej jakości zarządzania Klastrem oraz jego pozycji jako jednej z wiodących organizacji klastrowych w sektorze biotechnologicznym w Europie.

Jak dodaje dr Stephanie Wehnelt – menedżer odpowiedzialny za proces Gold Label w BioM – „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego wyróżnienia, które potwierdza naszą pracę i zaangażowanie. Dla nas jednak bycie w czołówce europejskich organizacji klastrowych oznacza również ciągłe doskonalenie związanie z nieustannym rozszerzaniem naszej działalności oraz podnoszenia jakości oferowanych przez nas usług. Tylko w ten sposób możemy optymalnie wykorzystać innowację i potencjał oferowany przez lokalną biotechnologiczną sieć przemysłu i nauki.

Cluster Management Excellence, jest niezależnym certyfikatem przyznawanym organizacjom zarządzającym klastrami. W ramach procesu oceny Klaster BioM musiał wykazać swoje kompetencje w zakresie szczegółowych kryteriów oceny m.in struktury, zarządzania, finansowania oraz strategii i usług klastra.

Złota odznaka doskonałości zarządzania to odznaczenie przyznawane przez organizację Cluster Organization Management Excellence Label GOLD – Proven for Cluster Excellence, która powstałą z inicjatywy Komisji Europejskiej, celem stworzenia niezależnej i dobrowolnej procedury sprawdzania jakości zarządzania Klastrami obowiązującej w całej Europie.


Klaster BioM jest centralną organizacją sieciową dla sektora biotechnologicznego w Monachium i Bawarii i działa na zlecenie Bawarskiego Ministerstwa Gospodarki. Jako organizacja non-profit, BioM wspiera społeczność biotechnologiczną poprzez rozległą poprzez tworzoną przez siebie rozległą sieć współpracy. BioM wspiera również bawarskie firmy biotechnologiczne na każdym etapie rozwoju ich działalności. Misją Klastra jest stworzenie unikalnego ekosystemu w naukach o życiu i cyfrowym zdrowiu, aby umożliwić innowacje, wzrost i tworzenie nowych wartości w przemyśle i nauce w Bawarii.

Poprzedni artykułMIXiii Biomed 2021 – innowacje z dziedziny biotechnologii i medycyny – rejestracja trwa!
Następny artykułSmart Health, Inicjatywa Awangarda – dołącz do programu pilotażowego