Zyskaj grant na opracowanie i przetestowanie pomysłu! – zgłoś innowację społeczną do projektu Inkubator Dostępności

450

Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego ogłosiło nabór na innowacje społeczne w obszarze dostępności.

Czym jest „dostępność” i jakie innowacje są poszukiwane?

Do projektu poszukiwane są innowacje społeczne dedykowane osobom starszym i z niepełnosprawnościami o ograniczonej mobilności i percepcji. Ich głównym celem natomiast ma być zwiększanie dostępności, czyli ułatwienie funkcjonowania w przestrzeni publicznej i prywatnej, wspierających ich aktywne życie.  

Jak oceniana jest innowacyjność?

Organizatorzy poszukują przede wszystkim rozwiązań innowacyjnych w skali kraju, czyli takich które są zupełnie nowe albo takich, które w istotny sposób usprawniają już wykorzystywane rozwiązania. Projekt stawia głównie na nowatorskie formy pomocy i asysty, usług, narzędzi, metod działania i sposobów komunikacji, które pozwolą na skuteczniejsze i bardziej wydajne rozwiązywanie problemów społecznych w obszarze dostępności.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie „Inkubator Dostępności”?

  • Projekt stwarza szanse na opracowanie, sprawdzenie oraz wdrożenie swojego autorskiego rozwiązania.
  • Daje możliwość eksperymentowania w bezpiecznym środowisku, przy wsparciu opiekunów innowacji.
  • Innowator znajdzie się w szczególnym gronie kreatywnych osób, zaangażowanych w rozwój innowacji społecznych i zmianę społeczną.
  • W projekcie nie trzeba obawiać się porażki – tolerujemy ryzyko wpisane w ideę testowania nowych rozwiązań.
  • Liczą się efekty innowacji, która finalnie będzie punktem rozliczenia.
  • Finansowanie 100% kosztów testowania innowacji (maksymalna wartość grantu to 100 tys. zł).

Co należy zrobić, by zyskać grant na opracowanie i przetestowanie pomysłu?

Odpowiedź jest jedna – wziąć udział w konkursie na innowacje społeczne. Nabór Kart Innowacji startuje 25 marca 2021 r. i trwa do 14 kwietnia 2021 r.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych z terenu Polski: osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, podmioty publiczne i prywatne, jak również partnerstwa z nich złożone a także grupy nieformalne.

Z czym warto się zapoznać?

Szczegóły i wskazówki praktyczne dotyczące wypełnienia Karty Innowacji znajdują się w ogłoszeniu konkursu i Procedurach realizacji projektu „Inkubator Dostępności zamieszczonych na stronie ogłoszenia naboru.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod adresem email: abolcek@rops.krakow.pl, kmiasik@rops.krakow.pl lub tel: (+48) 12 422 06 36 | w. 34.

Wszelkie informacje o projekcie oraz dokumentacja naboru dostępne są na stronie internetowej: www.rops.krakow.pl w zakładce „Innowacje Społeczne /Inkubator Dostępności”,  na fanpage na Facebooku www.facebook.com/ROPS.Krakow/oraz na stronie internetowej partnera projektu https://firr.org.pl/.


Nabór na innowacje społeczne organizowany jest w ramach Projektu pn. „Inkubator Dostępności” realizowanego przez partnerstwo: Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Działania 4.1 Innowacje Społeczne.

Poprzedni artykułZamieść swoją firmę w katalogu promującym polską branżę sprzętu medycznego!
Następny artykułJesteś naukowcem i chcesz aplikować o grant ? Weź udział w MSCA Postdoctoral Fellowships