„Obraz jako dowód i wyjaśnienie”, czyli o wizualizacji danych medycznych w Sano.

9248

Przed wakacjami, jeszcze jedno spotkanie na żywo! Następne Śniadanie Klastra LifeScience Kraków odbędzie się w siedzibie Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej. Zabierzemy Was w podróż przez wybrane najciekawsze i najbardziej wpływowe przypadki wizualizacji danych, której zwieńczeniem będzie prezentacja projektów realizowanych w Sano.

W erze cyfrowej medycyny, ogromne ilości danych są generowane każdego dnia. Te dane, pochodzące z badań klinicznych, urządzeń medycznych czy zapisów pacjentów, zawierają kluczowe informacje, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki diagnozujemy i leczymy choroby. Jednak same liczby to nie wszystko – aby naprawdę zrozumieć i wykorzystać te informacje, potrzebujemy narzędzi do ich wizualizacji.

Wizualizacja danych medycznych to proces przekształcania skomplikowanych zestawów danych w czytelne i zrozumiałe obrazy. Dzięki niej lekarze, naukowcy i specjaliści ds. zdrowia mogą dostrzegać wzorce, trendy i anomalie, które mogą być kluczowe dla diagnozy i leczenia. W Sano rozwijamy zaawansowane techniki wizualizacji przydatne w praktyce medycznej oraz w badaniach naukowych.

Naszymi gospodarzami będą: dr Jan K. Argasiński i dr Katarzyna Baliga-Nicholson.

Spotykamy się w siedzibie Sano na III p. Centrum Energetyki AGH (ul. Czarnowiejska 36, bud. C5). Zapisy przyjmowane są poprzez formularz.


Temat: „Obraz jako dowód i wyjaśnienie”, czyli o wizualizacji danych medycznych w Sano.
Data: Czwartek, 27 czerwca 2024, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Siedziba Sano, 3 piętro Centrum Energetyki AGH (ul. Czarnowiejska 36, bud. C5)
Dodaj do swojego kalendarza: Google Calendar | Outlook Calendar | Office 365 Calendar

*Spotkanie w możliwością wydłużenia w czasie.

Poprzedni artykułCzy polityka społeczna może się (nie) udać? – dobre praktyki i wyzwania w Małopolsce
Następny artykułPolitechnika Krakowska Twoim Partnerem w obszarze Life Science