Spotkanie branży kosmetycznej COSMEETING

1312

15 stycznia 2020 roku Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na spotkanie branży kosmetycznej COSMEETING. Będzie to spotkanie na którym zaprezentujemy możliwości laboratoryjne oraz wynalazki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z dziedziny kosmetologii. Ponadto, będzie to okazja do dyskusji na temat współpracy Science2Business. Wśród naszych prelegentów reprezentujących branże kosmetyczną będzie firma INGLOT oraz Dottore Cosmeceutici. Swoją ofertę recepturowania i produkcji kontraktowej zaprezentuje również Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Techniki badawcze stosowane w Laboratoriach UJ

Możliwości laboratoryjne zostaną przedstawione w trzech obszarach: biologii i biochemii molekularnej, mikrobiologii oraz fizykochemii. W ramach tego panelu będzie można usłyszeć o badaniach czystości mikrobiologicznej kosmetyków. W dziale badań fizykochemicznych zostaną zaprezentowane możliwości badań produktów kosmetycznych metodami tj. spektroskopia w podczerwieni, analityczna spektrometria atomowej czy mikroskopia i spektroskopia sił atomowych i spektroskopia masowa jonów wtórnych. W zakresie badań związanych z biologią i biochemią molekularną poznamy związek immunomodulacji z procesem badań związków bioaktywnych oraz wpływ związków stosowanych w kosmetologii na produkcję i właściwości fotoprotekcyjne melaniny.

Innowacyjne technologie stworzone w pracowniach UJ

Podczas panelu dotyczącego innowacyjnych technologii usłyszymy o rozwiązaniach z zakresu kosmetologii, które zostały opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z nich jest wielofunkcyjny tlenek cynku i polimeru, który może stanowić aktywny składnik np. kremów przeciwsłonecznych. Zaprezentowane zostaną również możliwości wykorzystania naturalnej melaniny oraz nowe zastosowania inhibitorów herpeswirusów. Omawiane technologie są objęte ochroną patentową.

Wydarzenie będzie obejmowało:

Panel 1 – Techniki badawcze stosowane w Laboratoriach Uniwersytetu Jagiellońskiego

Panel 2 – Innowacyjne technologie z zakresu kosmetologii stworzone w pracowniach Uniwersytetu Jagiellońskiego

Panel 3 – Networking, strefa Science2Business.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest BEZPŁATNE.

KIEDY: 15 stycznia 2020, 9:00-15:00

GDZIE: Life Science Park, ul. Bobrzyńskiego 14A, s. Ateńska, 30-348 Kraków

Rejestracja na wydarzenie: https://lnkd.in/dWgnn4s 

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na LN: https://lnkd.in/dfHRivK.

Zapisz się
Poprzedni artykułInicjatywa Awangarda – podsumowanie roku 2019
Następny artykułDetektory pyłu zawieszonego: Uniwersytecka sieć pomiarowa