Szpital Uniwersytecki w Krakowie

SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest szpitalem klinicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szpital nasz jest wiodącym w skali kraju ośrodkiem naukowo – dydaktycznym, a także cieszącą się ogromnym uznaniem wśród Pacjentów placówką medyczną.

Szpital wraz z tworzącymi go klinikami, zlokalizowany jest w centrum Krakowa w obszarze otoczonym ulicami Lubicz, Radziwiłłowską, Blich oraz Grzegórzecką. Kilka budynków znajduje się poza tym terenem: przy ulicy Skawińskiej, zlokalizowane są dwie Kliniki, przy Lenartowicza – Zakład Psychoterapii oraz kilka innych budynków należących do Oddziału Klinicznego Kliniki Psychiatrii Dorosłych znajduje się w Śródmieściu Krakowa. Łącznie wszystkich budynków klinicznych, administracyjnych i gospodarczych jest ponad 70. Są one rozmieszczone na 19 ha.

Swym Pacjentom Szpital Uniwersytecki oferuje możliwość leczenia stacjonarnego, ambulatoryjnego w 30 specjalistycznych klinikach. Ponadto w skład szpitala wchodzi 5 zakładów oraz przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Adres

Szpital Uniwersytecki w Krakowie
ul. Kopernika 36,
31-501 Kraków

Kontakt

Krzysztof Mydel
Tel.: +48 12 4247002,
e-mail: kmydel@su.krakow.pl

Strona www

Członkowie Klastra