wtorek, 16 sierpnia 2022

Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

VIANAT

Spółka Vianat jest start-upem. Aby wdrożyć do produkcji nowe produkty będące rezultatem projektu badawczego konsorcjum „Bioaktywna żywność” pod kierunkiem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu spółka buduje innowacyjną maszynę do produkcji soków warzywno-owocowych o dużym pozaodżywczym wpływie na zdrowie konsumentów. Spółka korzysta z wyników badań żywieniowo-klinicznych nabytych w ramach umowy licencyjnej z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Projekt swym zakresem obejmuje Małopolskę i województwa sąsiednie. Zakończenie budowy maszyny przewidziano na grudzień 2017 r.

Obecnie Vianat posiada prototyp produktu prozdrowotnego. Produkt wytworzono z soku aroniowego pozyskanego w drodze specjalnego procesu, zapewniającego wyższą zawartość związków polifenolowych. Wysoka zawartość błonnika, bogaty w polifenole z aronii oraz betainę z buraka ćwikłowego.

Aktualności

Biogospodarka - Smart Lab

Co to jest bioaktywna żywność?

Pewnie zastanawiacie się co to właściwie jest? Bioaktywna żywność?! Żywność przyszłości? I może sądzicie, że to żywność prosto z laboratorium przyszłości. Otóż prawie! Żywność bioaktywna...

Adres

Vianat

Jasionka 954,

36-002 Jasionka

Kontakt

Arkadiusz Trefon
Tel.: +48 77 5444131,
e-mail: biuro@vianat.eu , atrefon@hot.pl

Strona www