Politechnika Krakowska Twoim Partnerem w obszarze Life Science

8939

INTECH PK spółka celowa Politechniki Krakowskiej oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki serdecznie zapraszają na Śniadanie Klastra LifeScience Kraków, które odbędzie się 20 czerwca na żywo na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej.

Politechnika Krakowska jest jedną z wiodących uczelni technicznych w Polsce. Znana z wysokiej jakości kształcenia i innowacyjnych badań naukowych. Współpracuje z wieloma międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi i przemysłowymi, co umożliwia studentom zdobycie doświadczenia i praktycznych umiejętności na światowym poziomie.

Spotkanie będzie miało na celu zainicjowanie bezpośrednich relacji między członkami Klastra, a naukowcami z Politechniki Krakowskiej, wzmocnienie współpracy na rzecz tworzenia i rozwoju nowych technologii, komercjalizacji i transferu wiedzy oraz  zaprezentowanie aktualnej oferty Wydziałów PK w zakresie prowadzonych badań i posiadanych zasobów. Poruszona zostanie tematyka technologii medycznych, kosmetycznych, żywności oraz środowiska.

Uczestnictwo w spotkaniu będzie niecodzienną okazją do poznania i porozmawiania z władzami uczelni.

Jednym z głównych punktów programu będzie możliwość zwiedzenia nowoczesnego Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej,  unikatowego w skali światowej narzędzia do walki o czyste powietrze. Nowatorska, autorsko zaprojektowana infrastruktura laboratorium pozwala na prowadzenie badań dotyczących m.in. przewietrzania miast, transportu zanieczyszczeń, dynamicznego oddziaływania na smog, systemów wymiany i regeneracji powietrza.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz.

Zapraszamy 20 czerwca w godz. 9:00-11:15 na Kampus PK Czyżyny, WIMiF, bud. D, sala 112

Wydarzenie objęte jest patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab. inż. Andrzeja Szaraty.


Temat: Politechnika Krakowska Twoim Partnerem w obszarze Life Science
Data: Czwartek, 20 czerwca 2024, godz. 9:00 – 11:15*
Miejsce: Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Budynek D, sala 112, Politechnika Krakowska Kampus Czyżyny, al. Jana Pawła II 37
Dodaj do swojego kalendarza: Google Calendar | Outlook Calendar | Office 365 Calendar

*Spotkanie w możliwością wydłużenia w czasie.

Poprzedni artykuł„Obraz jako dowód i wyjaśnienie”, czyli o wizualizacji danych medycznych w Sano.