Historia sukcesu CarnaLife Holo, systemu mieszanej rzeczywistości firmy MedApp S.A.

423

MedApp to firma technologiczna działająca w obszarze cyfrowej opieki zdrowotnej, specjalizująca się w sztucznej inteligencji i holograficznej wizualizacji danych obrazowania medycznego. Poznajcie drogę, którą pokonali aby ich produkt odniósł sukces.


Początki prac nad oprogramowaniem CarnaLife Holo.

Historia CarnaLife Holo rozpoczyna się od pasji do innowacji medycznych w firmie MedApp S.A. Początkowa koncepcja ewoluowała bardzo szybko w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na zaawansowane technologie w dziedzinie obrazowania medycznego, brak odpowiedniej liczby lekarzy oraz rosnącą potrzebę wśród społeczeństwa do dostępu do najnowszych, bezpiecznych metod leczenia.

Budowa zespołu.

Sekret sukcesu CarnaLife Holo leży w wyjątkowych umiejętnościach inżynierów tworzących zespół MedApp S.A. Ich zaangażowanie, kreatywność i specjalistyczna wiedza umożliwiły rozwój technologii, która teraz rewolucjonizuje planowanie oraz wsparcie zabiegów i skomplikowanych operacji medycznych.

Nasz zespół inżynierów cechuje ogromne zaangażowanie w projekt i wiara, że tworzymy przyszłość medycyny. Jeśli chodzi o twarde kompetencje zespołu, to bazujemy na inżynierach medycznych, deweloperach rożnych technologii oraz specjalistach w zakresie AI. To połączenie gwarantuje nam szybki rozwój oprogramowania medycznego, które stanowi wartość dodaną dla lekarzy wielu specjalizacji korzystających na co dzień z obrazowych danych medycznych. – mówi David Odrakiewicz CEO w MedApp S.A.

Certyfikaty dla naszej technologii.

CarnaLife Holo uzyskało szereg certyfikatów, potwierdzających jego zgodność z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Stanowi to nie tylko dowód na jakość naszego produktu, ale także zaufanie, jakim cieszymy się w branży medycznej. Na dziś dzień nasze oprogramowanie posiada certyfikację FDA (Food and Drug Administration) dopuszczającą na rynek USA, CE na rynek Unii Europejskiej i EOG, ANVISA w Brazylii oraz NCAGE NATO pozwalającym na oferowanie  CarnaLife Holo w strukturach NATO.

Partnerzy technologiczni.

Nasz sukces nie byłby możliwy bez partnerów technologicznych, z którymi współpracujemy. Wspólnie tworzymy innowacyjne rozwiązania, które zmieniają oblicze medycyny. Nasza współpraca opiera się na zaufaniu, profesjonalizmie i dążeniu do doskonałości. Do tej pory udało nam się realizować projekty z takimi firmami, jak Johnson&Johnson, GE Healthcare, czy Microsoft czy uczestniczyć w programach takich jak Google for Startups, NVIDIA Inception Program czy OVH Startup Program.

Projekty badawczo-rozwojowe.

Nasi specjaliści technologii CarnaLife Holo współpracują z międzynarodowymi konsorcjami w ramach projektów B+R. Możemy pochwalić się takimi osiągnięciami, jak:
a) ReBone – Kompleksowe, multidyscyplinarne optymalne rozwiązanie dla ulepszonych, spersonalizowanych bioaktywnych szklanych/ceramicznych implantów kościozastępczych. 
b) MedNav – System śródzabiegowej nawigacji, oparty o technologię mieszanej rzeczywistości, wspierający precyzję, komfort i bezpieczeństwo zabiegów medycznych.
c) DECODE – System symulacji i optymalizacji balonu powlekanego lekiem wspomagający leczenie chorób naczyń obwodowych.

Udział w najważniejszych konferencjach med-tech na świecie.

MedApp wraz z technologią CarnaLife Holo regularnie uczestniczy w kluczowych wydarzeniach branżowych, takich jak HIMSS24, ArabHealth, Medica, PCR London Valve czy Viva technology Paris. Nasza obecność na tych konferencjach pozwala nam prezentować nasze osiągnięcia, wymieniać się doświadczeniami z innymi specjalistami oraz pozyskiwać nowe kontakty i inspiracje.

Pierwsze operacje w Polsce i za granicą.

Sukcesywnie wprowadzamy CarnaLife Holo do praktyki klinicznej, począwszy od pierwszych operacji w Polsce w roku 2018, aż po zdobycie zaufania i uznania na arenie międzynarodowej w takich krajach, jak Niemcy, Austria czy Brazylia. Nasza technologia pomaga chirurgom w całym świecie w precyzyjnym planowaniu i przeprowadzaniu zabiegów. Do dziś z naszej technologii skorzystały szpitale w kilkunastu krajach na świecie wykonując setki udanych zabiegów.

CarnaLife Holo w szpitalach.

Coraz więcej szpitali decyduje się na stałe korzystanie z CarnaLife Holo, doceniając jego zalety w zakresie diagnostyki, planowania leczenia oraz edukacji pacjentów. Nasza technologia staje się integralną częścią opieki medycznej, poprawiając jej skuteczność i efektywność.

Widzimy wyraźny wzrost zainteresowania CarnaLife Holo. Dziś wielu lekarzy traktuje holograficzne obrazowanie 3D w mieszanej rzeczywistości jako kolejny krok ewolucji diagnostyki obrazowej. Tak jak trudno wyobrazić sobie diagnozowanie bez promieni Roentgena, ultrasonografii czy rezonansu magnetycznego, tak holografia 3D staje się obowiązkowym elementem w praktyce wielu lekarzy. – mówi Andrzej Skalski CTO CarnaLife Holo w MedApp.  

Nowe specjalizacje

Nasza praca nad CarnaLife Holo nieustannie się rozwija, dostosowując się do potrzeb różnych specjalizacji medycznych. Dzięki ciągłemu doskonaleniu naszej technologii, możemy wspierać coraz szerszy zakres dziedzin medycyny. Dziś pomagamy w codziennej pracy kardiochirurgom, kardiologom interwencyjnym, chirurgom onkologicznym, ortopedom, laryngologom, chirurgom szczękowym i chirurgom dziecięcym. Liczba specjalizacji, które mogą skorzystać z CarnaLife Holo w codziennej praktyce stale rośnie.

Pionierskie operacje.

CarnaLife Holo był kluczowym narzędziem w wielu skomplikowanych i pionierskich operacjach, zmieniając życie pacjentów równocześnie podnosząc standardy medyczne. Jednym z niezwykłych przykładów zastosowania CarnaLife Holo było wsparcie śródzabiegowe podczas operacji BASILICA jednej z najtrudniejszych procedur kardiologii interwencyjnej wykonanej w szpitalu AKH w Wiedniu. System CarnaLife Holo dostarczał trójwymiarowy hologram bijącego serca w czasie rzeczywistym podczas zabiegu. Operator miał możliwość interakcji z hologramem bez naruszania pola sterylnego, który przedstawiał serce pacjenta wraz z wprowadzonymi narzędziami. Innym przykładem była operacja usunięcia zmiany nowotworowej kości wraz z implantacją spersonalizowanego implantu wykonana przez Profesora Łęgosza w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus UCK WUM. Te dwa przykłady są jedynie niewielką próbką z setek zabiegów wykonanych z naszą technologią.

Nagrody, Wyróżnienia.

CarnaLife Holo zostało uhonorowane wieloma nagrodami i wyróżnieniami, takimi jak Godło Teraz Polska, Polski Produkt Przyszłości czy nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, co potwierdza naszą innowacyjność i wkład w rozwój medycyny. MedApp zwyciężał również w szeregu prestiżowych konkursów, m.in. Mother and Child Startup Challenge, Grand Prix OVH Startup Programme, Innovative Start-up Award Europejskiego BioForum czy Google for Startups EU Program.     

Najważniejsze publikacje naukowe.

Nasza technologia znalazła uznanie wśród społeczności naukowej, co potwierdzają liczne publikacje naukowe, prezentujące wyniki badań i zastosowań CarnaLife Holo w praktyce klinicznej. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:
a) Potwierdzenie, że wykorzystanie obrazowania 3D skraca czas pomiaru długości pomostów aortalno-wieńcowych z 3 minut i 36 sekund ± 50,7 sekundy w porównaniu do około 20 minut w systemie zainstalowanym na aparacie CT.
b) Przedstawienie korzyści z wykorzystania obrazowania 3D w mieszanej rzeczywistości względem CT i MR w procedurach chirurgii wątroby i dróg żółciowych.
c) Przedstawienie korzyści w otwartych zabiegach naczyń obwodowych.

Ekspansja zagraniczna.

Systematycznie realizujemy plan ekspansji zagranicznej. Ostatnie lata były dla nas szczególnie aktywne co zaprocentowało pozyskaniem dystrybutorów i partnerów biznesowych oferujących naszą technologię na dwunastu rynkach w tym najważniejszym dla nas rynku USA. CarnaLife Holo pomagało już w operacjach lekarzom z m.in. Niemiec, Austrii czy bardziej odległych krajów jak Brazylia i Japonia.  

Plany na przyszłość.

Nasze plany na przyszłość obejmują dalszy rozwój technologii CarnaLife Holo, poszerzanie naszej obecności na rynkach zagranicznych oraz współpracę z partnerami branżowymi w celu zaadresowania i dostarczenia rozwiązań wypełniających luki w istniejących procedurach medycznych. Nasza misja to nieustające dążenie do poprawy jakości opieki zdrowotnej i umożliwianie lepszego życia pacjentom na całym świecie.

MedApp – Empowering people for better health.

Poprzedni artykułInnowacyjny Szpital – Dane Medyczne: Bezpieczeństwo, Prywatność i Dostęp – kontynuujemy EIT Health Morning Health Talks
Następny artykułSME FUND, strategie ochrony patentowej oraz patent europejski – rozszerz swoją wiedzę!