Biogospodarka – warsztaty w ramach projektu Inicjatywa Awangarda

1593
Inicjatywa Awangarda podsumowanie

11 października 2019, w ramach projektu Inicjatywa Awangarda, odbędzie się spotkanie warsztatowe dotyczące optymalizacji procesów biznesowych w łańcuchu wartości dla produktów spożywczych.

Miejsce: Hotel Badura, ul Wenecja 4, Wadowice
Godzina: 10:00

Warsztaty będą miały na celu zidentyfikowanie i omówienie możliwości wdrożenia lub optymalizacji procesów w obiegu zamkniętym, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania (zagospodarowania) odpadów pochodzenia biologicznego.

Przykłady i metoda oparte będą na doświadczeniach skandynawskich, prezentowanych przez firmę Dansk Lean Partner (DLP) 

Więcej informacji na temat warsztatów oraz firmy DLP znajduje się TUTAJ.
Zapraszamy też do zapoznania się z przykładami przedstawionymi w poniższym pliku:

Projekt Inicjatywa Awangarda jest przykładem pionierskiego podejścia do wspierania internacjonalizacji i konkurencyjności przemysłu UE poprzez połączenie regionów i klastrów. Głównym celem Awangardy jest rozwinięcie i wsparcie w Małopolsce, długoterminowej współpracy ukierunkowanej na rozwój nowych technologii w dziedzinach Biogospodarki i Druku 3D, jako składników inteligentnych specjalizacji Regionu. W tym kontekście celem jest również integracja różnych działań realizowanych w Regionie i wypracowanie spójnego programu rozwoju.

Spotkanie poprowadzi Kazimierz Murzyn (Klaster LifeScience Kraków), Ebbe von Arenstorff oraz Niels Dalhoff z firmy Dansk Lean Partner .

Program warsztatów:

  1. Wprowadzenie do tematyki, omówienie strategii biogospodarki. Prezentacja uczestników i Partnera spotkania – firmy Dansk Lean Partner (DLP).
  2. Przedstawienie koncepcji oceny biogospodarki przez DLP.
  3. Ćwiczenie grupowe: w jaki sposób można optymalizować procesy we własnej firmie. – ocena w oparciu o koncepcję Zamień, Uaktualnij, Prześlij i Współpracuj.
  4. Ocena pracy grupowej.
  5. Omówienie założeń i celów programu Kastra LifeScience Kraków w kontekście strategii dla biogospodarki.
  6. Podsumowanie spotkania – wnioski i plan dalszych działań.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o kontakt z Panią Beatą Osolińską: bosolinska@lifescience.pl;
tel: 12 297 46 98

Wszystkie koncepcje wypracowane podczas warsztatów, zostaną przedstawione w trakcie konferencji #LSOS19 podczas sesji biogospodarka.

Serdecznie zapraszamy!

Zajrzyj na BLOG Klastra!

Dołącz do #LSOS19

Poprzedni artykułWłasność intelektualna w pigułce – szkolenie
Następny artykułForum Fundacji Korporacyjnych