Szanse i wyzwania sektora Digital Health w Dolnej Austrii – spotkanie partneringowe

90
Źródło: www.s3vanguardinitiative-smr.eu

W ramach Inicjatywy Awangarda oraz projektu #Eusci4Regio, zapraszamy do udziału w spotkaniu partneringowym, którego tematem będą możliwości i wyzwania sektora Digital Health w Dolnej Austrii.

Celem wydarzenia jest nawiązanie kontaktów z interesariuszami z administracji, nauki, biznesu i opieki w sektorze zdrowia oraz wspólne opracowywanie rozwiązań aktualnych wyzwań Digital Health w Dolnej Austrii.

Spotkanie realizowane w ramach inicjatywy Vanguard, wraz z regionami wschodniej Holandii i północno-wschodniej Rumunii i jest częścią programu Science meets Regions, finansowanego przez Joint Research Center (JRC).

Celem inicjatywy jest pobudzenie współpracy międzyregionalnej w celu zidentyfikowania i znalezienia rozwiązań istotnych problemów sektora Digital Health, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania na poziomie europejskim, a także ułatwienie transformacji cyfrowej oraz wdrożenie mechanizmów ograniczających negatywne skutki pandemii COVID-19 dla społeczeństwa.

Podczas tego dwudniowego wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o najnowszych trendach związanych z transformacją w sektora zdrowia, możliwościach finansowania, przykładach najlepszych praktyk z innych regionów europejskich oraz innowacyjnych sposobach znajdowania rozwiązań dla złożonych wyzwań.

Organizatorzy przygotowali również interaktywne laboratoria, które pozwolą na wspólną pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami opieki zdrowotnej w następujących obszarach tematycznych:

  • Życie wspomagane przez otoczenie
  • Tele zdrowie
  • Badania w technologiach medycznych
  • Systemy informatyczne świadczeniodawców

Wydarzenie Digital Health: Regional Opportunities and Challenges in Lower Austria odbędzie się w dniach 7-8 września br. Udział w nim jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program dostępne są na stronie www.www.s3vanguardinitiative-smr.eu

Poprzedni artykułO inteligentnych specjalizacjach Małopolski na Festiwalu Nauki i Techniki w Tarnowie
Następny artykułSLUSH 2022 – wydarzenie dla startup’ów, w którym warto wziąć udział!