Dlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach Bio Convention 2022

710

Największe wydarzenie w kalendarzu sektora biotechnologicznego, czyli BIO International Convention 2022 po trzech latach przerwy, odbyło się ponownie w formie stacjonarnej w San Diego, USA, w dniach 13 – 16 czerwca. W konferencji uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób, przedstawicieli biznesu biotechnologicznego oraz licznych instytucji z całego świata, wspierających sektor Life Sciences. 

Przeczytajcie krótkie relacje uczestników Bio Convention, którzy w ramach projektu ProBio Małopolska wzięli udział w wydarzeniu. Reprezentowali firmy ExecMind Life Science Executive Search oraz Real Research.

Słowem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było – „Limitless” odnoszące się do nieograniczonych możliwości, stawianych przed nami dzięki interakcjom i współpracom budowanym z partnerami. 

Dla ExecMind była to niezwykle ważna okazja aby spotkać się i porozmawiać z firmami i organizacjami, zaangażowanymi w odkrywanie/opracowanie nowych leków, terapii oraz technologii medycznych. Firmy na rynku globalnym niezmiennie pozostają otwarte na poszukiwanie nowych talentów, które mogę wspomóc badania i rozwój organizacji.

W trakcie konferencji mieliśmy okazję nawiązać kilkadziesiąt nowych kontaktów, które planujemy przekształcić w międzynarodowe współprace. Do Polski wróciliśmy z poczuciem wykorzystania w 100% szansy danej nam w ramach Programu ProBio z Klastra Life Science z Krakowa

Naszym zdaniem, tak prestiżowa impreza powinna zagościć regularnie w kalendarzach organizacji z branży biotechnologicznej, zainteresowanych rozwojem na rynkach globalnych. Mamy nadzieję na kontynuację programu ProBio, który daje niezwykle szeroki wachlarz możliwości firmom, w aspekcie rozwoju międzynarodowego.

Zespół ExecMind Life Science Executive Search uczestniczący w konferencji: Karolina Jarosińska, założycielka ExecMind, Michał Gołąbek, Scientific Recruitment Consultant.

W dniach 13-16 czerwca przebywałem na konferencji BioConvention 2022 w San Diego. Czas ten był wypełniony licznymi spotkaniami. Odbyłem około 30 spotkań ukierunkowanych na współprace naukowe. Najważniejsze z nich to spotkania z: Rewire Neuro – efektem będzie hodowla na naszym produkcie komórek neuronalnych, NIM Genetics – współpraca dająca możliwość zastosowania NGS na materiale genetycznym pochodzącym z hodowli komórkowych przeprowadzonych na naszych hydrożelach, Cytes Biotechnologies – współpraca dająca możliwość hodowli wielu linii pierwotnych na LifeGelu. Spotkania okazały się bardzo owocne. Aktualnie rozpoczynamy dopracowywać szczegóły eksperymentów i wprowadzać je w życie w naszym laboratorium.

Marcin Przemysław Krzykawski – CEO, Real Research


Jeśli reprezentujesz MŚP z Małopolski i chcesz wziąć udział w targach i misjach międzynarodowych – zgłoś się do nas i dowiedz się jak możemy sfinansować Twój wyjazd.

ProBio Małopolska

W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieramy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.

Osoba kontaktowa: Beata Osolińska
Mail: bosolinska@lifescience.pl
Tel. 512 073 207 

Dołącz do projektu! Skontaktuj się, omówimy szczegóły!

Poprzedni artykułCyberbezpieczeństwo – czy wiesz jak oceniać ryzyko i zadbać o bezpieczeństwo systemów informatycznych?
Następny artykułMaskup – innowacyjne produkty higieniczne dla branży modowej i kosmetycznej