#SanoScience Meetup: niesamowita szansa dla studentów, aby dołączyć do świata NeuroTech!

781

27 października Sano – Centre for Computational Medicine rozpoczyna cykl spotkań w formule Meetup, które będę dotyczyły szeroko rozumianej Open Science, NeuroTech, DIY-Bio, brainhack. W ten sposób naukowcy i pracownicy Sano nie tylko chcą promować i organizować wydarzenia od live hackingu do konferencji naukowych, ale przede wszystkim stworzyć przestrzeń dla studentów, aby pomóc im nawiązać kontakt z naukowcami i firmami z obszaru MedTech.   

Meetup jest serwisem społecznościowym, który pozwala ludziom znaleźć i dołączyć do grup związanych z ich osobistymi zainteresowaniami. Jest to największa na świecie platforma do budowania społeczności. Celem Sano jest zbudowanie w tej przestrzeni studenckiej społeczności pasjonatów i entuzjastów ML, AI, VR/AR i Data Science oraz medycyny obliczeniowej.  

Podczas spotkań #SanoScience Meetup chcemy nie tylko omawiać tematy z obszaru MedTech, ale również pokazywać nowinki technologiczne. Podczas pierwszego wydarzenia, które jest zaplanowane na 27 października, skupimy naszą uwagę na NeuroTechX, a uczestnicy spotkania będą mieli okazję uczestniczenia na żywo w demonstracji odczytu sygnału mózgowego EEG z urządzenia Muse. 

NeuroTechX jest organizacją non-profit, której misją jest ułatwianie rozwoju neurotechnologii poprzez dostarczanie kluczowych zasobów i możliwości uczenia się, a także poprzez bycie liderem w lokalnych i światowych inicjatywach technologicznych.  

Interesujesz się Neuralink, EEG, zagadnieniami związanymi z mózgiem? Chciałbyś odkryć świat NeuroTech? Dołącz do nas i weź udział w spotkaniu! Będziemy mieli czas na zabawę z Muse, na rozmowy przy pizzy i pytania do dr Alessandro Crimi – Sano Team Leadera zespołu badawczego Computer Vision Data Science aka Brain&More Lab.  

Wydarzenie przeznaczone jest dla studentów, ale mile widziani są również naukowcy. 

Rejestracja dostępna jest na stronie: www.sano.science/events, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią organizatorzy muszą uwzględnić limit uczestników.  

Więcej o przestrzeni Sano Meetup: https://www.meetup.com/pl-PL/sanoscience-brain-lab/events/280688987/  

Poprzedni artykułDlaczego potrzebujemy kompetencji cyfrowych i jak sprawdzić czy je mamy
Następny artykułWSPÓŁPRACA! INNOWACJE! WSPÓŁPRACA!