Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020

482

Za niespełna tydzień w dniach 22-14 września odbędą się Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020, w tym roku w całości w formie online.

Europejskie Dni Badań i Innowacji organizowane przez Komisję Europejską są corocznym wydarzeniem mającym na celu spotkanie naukowców, decydentów, przedsiębiorców i obywateli, celem wspólnego kształtowania przyszłości badań oraz innowacji w Europie.

Edycja 2020 obejmuje trzy dni, które dają okazję do wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych oraz intensywnym współtworzeniu polityki, w szczególności wymiany informacji nt. finansowania badań naukowych i wzmocnienia Europy w przypadku kryzysów w przyszłości. Organizatorzy podkreślają możliwość nawiązywania współpracy i pozyskania partnerów.

Nadchodzące spotkanie będzie też miejscem podsumowania osiągnięć badań i innowacji w obliczu pandemii Covid-19, dając okazję do omówienia korzyści dla przyszłości Europy po globalnym kryzysie.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkania

Podczas wydarzenia odbędzie się również wystawa online „Science is wonderful!” przygotowana z myślą o ludziach młodych. Podczas wystawy uczestnicy będą mogli poznać przełomowe wyniki nauki zaprezentowane w przystępny sposób oraz wziąć udział w eksperymentach, pokazach na żywo oraz czatach z europejskimi i międzynarodowymi naukowcami.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej https://research-innovation-days.ec.europa.eu/

Zapraszamy do udziału!
Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej

Poprzedni artykułRozwój wiedzy i budowanie kompetencji w zakresie działalności międzynarodowej MŚP
Następny artykułFast-moving toward the New Green Deal – webinarium