IV Kongres Klastrów Polskich

362

Klastry narzędziem polityki rozwoju regionów i wsparciem realizacji programu Next Generation EU – to hasło nadchodzącego wydarzenia organizowanego przez Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Zachodniopomorski Klaster “Zielona Chemia”

VI Kongres Klastrów Polskich to wyjątkowe spotkanie podkreślające znaczenie i rolę klastrów w wspieraniu polityki rozwoju regionalnego, kreowanej na szczeblu Unii Europejskiej, Polski i polskich regionów samorządowych. Jak podkreślają organizatorzy, Klastry odgrywają szczególną rolę w kontekście skutecznej polityki rozwoju regionalnego, a współpraca z samorządami jest kluczowa w procesie udzielanego przez nich wsparcia.

Koniec roku 2020 jest szczególnie istotny z punktu widzenia wypracowanych pomysłów i ich realizacji głównie ze względu na kończący się okres 7 letniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, a zarazem moment poprzedzający nową perspektywę.

Dotychczasowe formy wsparcia i narzędzia wspierania konkurencyjności i innowacyjności przechodzą głęboką weryfikację poprzez instytucje Unii Europejskiej na czele z Komisją Europejską oraz krajami członkowskimi. Dla ponad 123 000 zatrudniających 19% pracowników przedsiębiorców zrzeszonych w klastrach, jest to świetny moment do przeanalizowania planów decydentów oraz przygotowania Klastrów wraz z ich firmami do nowych form wspierania rozwoju regionalnego. Finalnie rok 2020 jest również niezwykle trudnym czasem światowego kryzysu ekonomicznego, którego skutkiem jest wciąż aktualna pandemia wirusa Covid-19.

Nadchodzący Kongres będzie zatem miejscem dotyczącym nie tylko rozważań poświęconym Klastrom, ale też europejskiej, krajowej i regionalnej polityce rozwoju gospodarczego, a przede wszystkim możliwościach wsparcia konkurencyjności firm, a przez to regionów w których działają, przy pomocy nowo dostępnych środków unijnych.

VI Kongres Klastrów Polskich odbędzie się w dniach 9-10 Listopada 2020 roku.
Miejsce wydarzenia: Hotel Dana Business & Conference, Aleja Wyzwolenia 50, Szczecin.
Wydarzenie będzie również transmitowane online za pomocą streamingu.

Więcej informacji na stronie www.klastrypolskie.pl


Szczegółowy plan wydarzenia oraz zaproszenie przygotowane przez organizatorów dostępne jest do pobrania poniżej.