IV Kongres Klastrów Polskich

545

Klastry narzędziem polityki rozwoju regionów i wsparciem realizacji programu Next Generation EU – to hasło nadchodzącego wydarzenia organizowanego przez Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Zachodniopomorski Klaster „Zielona Chemia”

VI Kongres Klastrów Polskich to wyjątkowe spotkanie podkreślające znaczenie i rolę klastrów w wspieraniu polityki rozwoju regionalnego, kreowanej na szczeblu Unii Europejskiej, Polski i polskich regionów samorządowych. Jak podkreślają organizatorzy, Klastry odgrywają szczególną rolę w kontekście skutecznej polityki rozwoju regionalnego, a współpraca z samorządami jest kluczowa w procesie udzielanego przez nich wsparcia.

Koniec roku 2020 jest szczególnie istotny z punktu widzenia wypracowanych pomysłów i ich realizacji głównie ze względu na kończący się okres 7 letniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, a zarazem moment poprzedzający nową perspektywę.

Dotychczasowe formy wsparcia i narzędzia wspierania konkurencyjności i innowacyjności przechodzą głęboką weryfikację poprzez instytucje Unii Europejskiej na czele z Komisją Europejską oraz krajami członkowskimi. Dla ponad 123 000 zatrudniających 19% pracowników przedsiębiorców zrzeszonych w klastrach, jest to świetny moment do przeanalizowania planów decydentów oraz przygotowania Klastrów wraz z ich firmami do nowych form wspierania rozwoju regionalnego. Finalnie rok 2020 jest również niezwykle trudnym czasem światowego kryzysu ekonomicznego, którego skutkiem jest wciąż aktualna pandemia wirusa Covid-19.

Nadchodzący Kongres będzie zatem miejscem dotyczącym nie tylko rozważań poświęconym Klastrom, ale też europejskiej, krajowej i regionalnej polityce rozwoju gospodarczego, a przede wszystkim możliwościach wsparcia konkurencyjności firm, a przez to regionów w których działają, przy pomocy nowo dostępnych środków unijnych.

VI Kongres Klastrów Polskich odbędzie się w dniach 9-10 Listopada 2020 roku.
Miejsce wydarzenia: Hotel Dana Business & Conference, Aleja Wyzwolenia 50, Szczecin.
Wydarzenie będzie również transmitowane online za pomocą streamingu.

Więcej informacji na stronie www.klastrypolskie.pl


Szczegółowy plan wydarzenia oraz zaproszenie przygotowane przez organizatorów dostępne jest do pobrania poniżej.


Poprzedni artykułPierwsze takie targi w Polsce – cała branża zabezpieczeń sanitarno-epidemiologicznych w jednym miejscu
Następny artykułSpołeczeństwo obywatelskie w czasach pandemii – Raport