Jak innowacje wpływają na społeczeństwo? – zasady wdrożenia nowoczesnej metody Capturing InvisibleR

160
Źródło: depositephotos.com

Innowacje i społeczeństwo – to temat nadchodzącego webinarium organizowanego przez CITTRU, podczas którego omówiona zostanie metoda Capturing InvisibleR mająca na celu rozpoznawanie socjotechnicznych wyobrażeń decydentów i użytkowników nowatorskich technologii. Spotkanie odbędzie się w dniu 10.10. 2022 o godz. 12:30.

Opracowana przez prof. Sheilę Jasanoff (Harvard University) teoria socjotechnicznych imaginariów kształtujacych uwarunkowania innowacji, rozwoju społecznego i społecznego odbioru technologii zyskuje coraz większą popularność na świecie.

Naukowcy w Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali opartą na tej teorii metodę badań Capturing Invisible pozwalającą na identyfikację kluczowych czynników ryzyka w rozwoju, wspieraniu i implementacji rynkowej innowacyjnych technologii w różnych obszarach.

Podczas webinaru zaprezentowane zostaną założenia metody badawczej i wskazana jej użyteczność w procesie rozwijania i implementacji technologii przyszłości.

Sztuczna Inteligencja, robotyka, big data, redefinicje pojęcia życia, które przynosi rozwój biotechnologii rodzą nowe wyzwania społeczne mające realny wpływ na kierunek rozwoju prawa, a także praktyki społeczne.

Jak politycy, naukowcy, eksperci R&D definiują przyszłość? W jaki sposób te definicje wpływają na politykę, prawo, oczekiwania społeczne i biznesowe? Jak wpływają na postrzegane ryzyko? Gdzie pojawiają się nowe obszary niepewności?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci Capturing Invisible:

  • prof. Aleksandra Wagner (UJ)
  • Tadeusz Rudek (UJ, STS School, Harvard UniversityFellow).

Zespół naukowy we współpracy z Centrum Transferu Technologii CITTRU poszukuje firmy zainteresowanej uczestnictwem w pilotażowym wdrożeniu metody Capturing InvisibleR. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z zasadami i warunkami takiego pilotażu.

Udział w spotkaniu możliwy jest po uprzedniej rejestracji poprzez formularz na stronie: https://forms.office.com/r/QWuFkKC6Mg

Poprzedni artykułBrandenburgia jako atrakcyjna lokalizacja na rynku niemieckim – spotkanie dla przedsiębiorców
Następny artykułZostań Hooverem i wspieraj młodzież podczas IV edycji wydarzenia