Jak technologia wspiera medycynę i ochronę zdrowia?

327
Źródło: depositephotos.com

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w webinarze oraz dyskusji pn. „MedTech czyli jak technologia wspiera medycynę i ochronę zdrowia”. Uczestnicy spotkania zapoznają się z osiągnięciami firm polskiego sektora medtech oraz przyjrzą się możliwościom współpracy nauki z biznesem.

Wzrastająca dysproporcja pomiędzy liczbą osób w wieku poprodukcyjnym, a dzietnością sprawia, że koszty opieki zdrowotnej w krajach rozwiniętych stale rosną. Statystyki nie napawają optymizmem, a temat rozwiązań dla branży medycznej znajduje się w czołówkach dyskusji państwa, organizacji, podmiotów odpowiedzialnych za funkcjonujący system. Rozmowy te nie byłyby możliwe bez dokonań nauki, innowacji oraz rozwoju branży definiowanej jako medtech.

Podczas spotkania organizatorzy udzielą odpowiedzi na pytania:

  • Jak wygląda współpraca nauki z biznesem, która napędza innowacje medyczne, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie?
  • Jakie są źródła rozwoju branży?
  • Jakie są najważniejsze trendy na rynkach innowacji medycznych?
  • Jakie zasoby posiada Polska, które mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej polskich firm z branży medtech w wymiarze globalnym?
  • Jakie są zagrożenia związane z rozwojem technologii medycznych?


Webinarium pn. „MedTech czyli jak technologia wspiera medycynę i ochronę zdrowia” odbędzie się już 28 września 2022 roku o godzinie 11:00. Udział w spotkaniu online jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Poprzedni artykułInteligentne specjalizacje w Tarnowie już 30 września
Następny artykułDlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na konferencji Intelligent Health