Nauki o życiu w Horyzoncie Europa

469

21 marca na Politechnice Krakowskiej odbędzie się Dzień informacyjny – „Nauki o życiu w Horyzoncie Europa”. Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Regiony na Horyzoncie”, która ma na celu jest prezentację oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie historii sukcesów oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE. 

W wydarzeniu wezmą udział  przedstawicielstwa Małopolski w Brukseli oraz eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, którzy przybliżą ofertę konkursową Horyzontu Europa w dziedzinie nauk o życiu.

Gościem wydarzenia będzie m.in. Członkini Zgromadzenia Misji ds. Raka (DG Research and Innovation EC) – Pani Profesor Agnieszka Sobczak – Kupiec, która przedstawi Misję Rak z punktu widzenia eksperta. O swojej ofercie badawczej kierowanej do naukowców opowiedzą przedstawiciele SOLARIS.

Kazimierz Murzyn – dyrektor zarządzający Klastra LifeScience Kraków, przybliży temat LifeScience Kraków EIT Health Hub’u i opowie o tym w jaki sposób działalność hubu stymuluje innowacje w obszarze medycyny i ochrony zdrowia. 

Spotkanie jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja.

Zobacz pełną agendę spotkania!

Regiony na Horyzoncie to kampania, której celem jest zaprezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez 6 Horyzontalnych Punktów Kontaktowych, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa, potencjału badawczego i innowacyjnego regionów  oraz zachęcenie lokalnych środowisk do zwiększenia zaangażowania w HE.

HPK Polska Południowo-Wschodnia to jeden z sześciu Horyzontalnych Punktów Kontaktowych koordynowanych i finansowanych przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa, działający w strukturach NCBR. To także zespół specjalistów wspierających uczestnictwo jednostek naukowych, instytucji badawczych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów w programie Horyzont Europa.

Więcej na temat wydarzenia oraz link do rejestracji

Temat: LifeScience Kraków EIT Health Hub – stymulowanie innowacji w obszarze medycyny i ochrony zdrowia
Data: Czwartek, 21 marca 2024, godz. 10:50 – 11:05
Miejsce: Politechnika Krakowska, Sala konferencyjna Kotłownia, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
Rejestracja: Poprzez formularz online

Patronem wydarzenia jest Klaster LifeScience Kraków.

Poprzedni artykułHoryzont Europa dla Przedsiębiorców
Następny artykułJak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? – projekt REMEDIS Instytutu Pedagogiki UJ