Sztuczna inteligencja w ocenie bezpieczeństwa żywności – wypełnij ankietę i weź udział w webinarium

1354

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej analizy zastosowań AI do oceny bezpieczeństwa żywności. Ankieta powstała aby wesprzeć Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) w opracowaniu zharmonizowanego podejścia do wdrażania metod sztucznej inteligencji.

Analiza zastosowania sztucznej inteligencji odbywać się będzie w oparciu o:

  • mapowanie istniejących i planowanych zmian,
  • identyfikowanie i nadanie priorytetu dostępnym narzędziom i działaniom badawczym,
  • zidentyfikowanie wyzwań i barier technicznych/nietechnicznych,
  • określenie i uszeregowanie możliwości współpracy z potencjalnymi partnerami w tej dziedzinie przy jednoczesnym promowaniu działań komunikacyjnych i transferu wiedzy w państwach członkowskich UE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jest agencją Unii Europejskiej, która zapewnia niezależne doradztwo naukowe i informuje o istniejących i pojawiających się zagrożeniach związanych z łańcuchem żywnościowym.

Serdecznie zapraszamy podmioty związane z sektorem Zdrowej żywności i żywienia do udziału w badaniu. Ankieta dostępna jest do 12 września 2021 r., a jej wypełnienie zajmuje ok 10 minut.

Dodatkowo zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium organizowanym w ramach projektu „Roadmap for actions on artificial intelligence for evidence management in risk assessment”. Spotkanie odbędzie się on online 27 lipca 2021 r. w godzinach 11.00-12.00 CET.

Webinarium będzie okazją do zapoznania się z wizją EFSA dotyczącą zastosowania sztucznej inteligencji i przyszłych możliwości.

Poprzedni artykułStartUp Scena
Następny artykułCzy każdy zdrowy człowiek ma 36,6ºC? – metody pomiaru temperatury