VI Forum Green Smart City – poznaj koncepcję Europejskiego Zielonego Ładu

848

28-29 października 2021 roku zapraszamy do wymiany poglądów i doświadczeń na VI Forum Green Smart City, organizowanym przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o. oraz InnoTechKrak. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie.

Tegoroczna edycja wydarzenia, oprócz głównego celu Forum, koncentruje się na koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu obejmującego wdrażanie inwestycji sprzyjających środowisku, ograniczenie zanieczyszczeń poprzez czystszy i tańszy transport oraz obniżenie emisji branży energetycznej, a także wdrażania innowacji przemysłowych.

Wszystkie podejmowane działania mają na celu stworzenie czystej gospodarki, funkcjonującej w obiegu zamkniętym, co umożliwi efektywne wykorzystanie zasobów. Wyzwania stawiane przez Europejski Zielony Ład jeszcze mocniej inspirują do poszukiwania rozwiązań i wdrażania nowych technologii w Smart City, Smart Village, a także otwierają nową przestrzeń do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju.

Zakres tematyczny:

  • Smart City i Smart Village – wyzwania i szanse w dobie trwania COVID-19
  • Zielony ład w Smart City
  • Zielony ład w Smart Village
  • Zrównoważony rozwój

Głównym celem VI Forum Green Smart City jest wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami małopolski, wszystkimi zainteresowanymi tematami inteligentnych technologii dla Smart City i Smart Village.

Wydarzenie odbędzie się w dn. 28-29 października 2021 roku w Centrum Kongresowym UR przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie.
Więcej informacji na stronie internetowej organizatora – https://fgsc.urk.edu.pl/

Poprzedni artykułDofinansujemy Twój udział w targach BioFIT 2021| 7-9 grudnia
Następny artykułINTECH PK: Lider komercjalizacji wiedzy