Biogospodarka

547

Tematem śniadania Klastra w najbliższy czwartek, 12 lipca, będzie Biogospodarka – dziedzina tak samo ważna, jak niezrozumiała i niedoceniana w Polsce wśród przedsiębiorców.  Jak sama nazwa wskazuje, mowa jest o gospodarowaniu i biznesie, ale jak na razie wydaje się być traktowana jak modny temat rozmów ambitnych naukowców.

To istotny błąd, ponieważ biogospodarowanie to konieczność, bez której światowa gospodarka nie będzie w stanie rozwijać się w przyszłości. To ogromny poligon dla innowacyjnych technologii. Trudno chyba znaleźć dzisiaj dziedzinę, która byłaby bardziej otwarta na możliwości korzystnej współpracy tak wielu osób i instytucji. Warto ustawiać się we właściwym miejscu w zamkniętym cyklu łańcucha wartości, który z definicji nie ma końca.

Gościem spotkania będzie Maciej Guzik reprezentujący Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN im. Jerzego Habera, lidera SIG Biogospodarka i sesji tematycznej na #LSOS’21.

Porozmawiamy o aktualnie realizowanych warsztatach SmartLab oraz o organizacji sesji  na #LSOS21.  W obydwu przypadkach celem jest wypracowanie i przedstawienie możliwości podejmowania wspólnych przedsięwzięć, projektów i wyzwań dotyczących szeroko pojętej biogospodarce i gospodarce w cyklu zamkniętym. 

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem!

Temat: Biogospodarka
Data: Czwartek, 15 lipca 2021, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – wejście via link

Do zobaczenia!

Poprzedni artykułCentrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności w budowie
Następny artykułDługofalowe skutki zdrowotne zakażenia SARS-CoV-2 – powikłania pulmonologiczne