Health Go Digital! – czyli o transformacji cyfrowej w opiece medycznej

1141

Digital Health Innovation Hub (DH-IH) to idea wspólnego przedsięwzięcia w ramach Klastra LifeScience Kraków, którego misją jest wspieranie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i szpitali, w oparciu o innowacje technologiczne, procesowe i organizacyjne.  

Głównym celem DHIH jest:

  1. Wspieranie rozwoju nowych technologii medycznych poprzez udostępnianie wyspecjalizowanych kompetencji, zaawansowanej infrastruktury oraz zasobów technicznych i organizacyjnych dla badania, ulepszania i testowania nowych rozwiązań i technologii medycznych mających zastosowanie w praktyce szpitalnej i klinicznej (funkcja Living Lab).
  2. Praktyczne kształcenie specjalistów w zakresie wykorzystania nowych technologii medycznych, zwłaszcza z zakresu tzw. medycyny obliczeniowej (funkcja Edu Lab).
  3. Zbudowanie „masy krytycznej” w procesie innowacji w ochronie zdrowia, poprzez połączenie szerokiego wachlarza wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin uczestniczących w łańcuchu wartości ochrony zdrowia, pracujących wspólnie nad konkretnymi produktami stosującymi zaawansowane rozwiązania cyfrowe w medycynie (funkcja Hub).

Konsorcjum przygotowujące projekt przeszło już etap selekcji krajowej i przygotowuje wniosek do zamkniętego konkursu na poziomie EU.

Na śniadaniu w czwartek 23 września opowiemy o założeniach tego projektu. W szczególności chcemy jednak, przedstawiając szerszy kontekst działania, porozmawiać o możliwych synergiach z innymi działaniami realizowanymi w środowisku. Przyjdźcie i podzielcie się uwagami i wiedzą – wszystkim, co powinniśmy wiedzieć, aby taki projekt miał większy sens i przynosił realne korzyści.

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem!

Temat: Health Go Digital! – – czyli o transformacji cyfrowej w opiece medycznej
Data: Czwartek, 23 września 2021, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – wejście via link

Do zobaczenia!

Poprzedni artykułZdobądź Grant dla swojej firmy – weź udział w Horyzont Europa dla Biznesu
Następny artykułPotencjał Sztucznej Inteligencji w Sektorze Ochrony Zdrowia – zapoznaj się z raportem