Jak wykorzystać inżynierię materiałową w life science? – O korzyściach ze współpracy z Instytutem Metalurgii i Inżynierii Materiałowej

2405

Na kolejnym Śniadaniu Klastra gościć będziemy naszego Lidera Grupy SIG-Bioinżynieria Medyczna – czyli Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego PAN w Krakowie.

W Instytucie realizowane są zagadnienia z pogranicza inżynierii materiałowej oraz biologii molekularnej i medycyny regeneracyjnej. W IMIM funkcjonuje Zespół Laboratoriów Badawczych a Instytut posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie metalurgii i inżynierii materiałowej. IMIM współpracuje na poziomie międzynarodowym m.in. z Francją, Austrią, Rosją, Węgrami, Ukrainą, Słowacją, Holandią, Hiszpanią, Kanadą. 

Już w najbliższy czwartek naszym Gościem będą: Joanna Wojewoda – Budka – Dyrektor Instytutu oraz Roman Major – Kierownik Pracowni Inżynierii Powierzchni i Biomateriałów.  Podczas spotkania przedstawione zostaną projekty z zakresu life science, realizowane w IMIM, począwszy od programu Polskie Sztuczne Serce aż po dzień dzisiejszy. Nie zabraknie także tematyki dotyczącej materiałów dla systemów wspomagania serca, zarówno dla komór pneumatycznych jak i pomp wirowych; konstrukcji nowej, cichej zastawki serca.

Porozmawiamy także o  rekonstrukcji twarzoczaszki przy zastosowaniu materiałów wykonanych techniką druku 3D. Dowiemy się także jak skorzystać z badań i usług Instytutu.

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem!


Temat: Jak wykorzystać inżynierię materiałową w life science? – o korzyściach ze współpracy z Instytutem Metalurgii i Inżynierii Materiałowej
Data: Czwartek, 5 maja 2022, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – zarejestruj się

Warto wziąć udział! Do zobaczenia!

Poprzedni artykułNaucz się dzielić wiedzą i zostań Trenerem Nauki!
Następny artykułWyroby medyczne do diagnostyki In Vitro